Polkowicki Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 793 200 020

0
1247

Polkowicki Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży uruchomiony został 1 czerwca. Ma pomóc młodym ludziom w radzeniu sobie z trudnymi sprawami. 

Polkowicki Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży działa od 1 czerwca. Będzie działał codziennie w godzinach od 16:00 do 24:00, również w niedziele i święta oraz podczas wakacji. Szukające pomocy oraz wsparcia dzieci i nastolatki dzwoniąc pod numer 793 200 020, otrzymają pomoc psychologiczną. Dyżur telefoniczny będą pełnić specjaliści Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych – psycholodzy, psychoterapeuci, socjoterapeuci, pedagodzy i specjaliści w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Lokalny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży to odpowiedź na codzienne problemy młodych osób, które obserwujemy podczas terapii prowadzonych w Ośrodku Pomocy Psychologicznej przy PCUZ. O wielu takich problemach dzieci nie mówią swoim rodzicom. Wiele dylematów młodzieży dotyczy niskiego poczucia własnej wartości, ale w okresie dorastania nierzadko pojawiają się również stany lękowe, brak zrozumienie ze strony dorosłych, a nawet przemoc w rodzinie. Chcemy, aby polkowicka młodzież wiedziała gdzie szukać pomocy – mówi Jacek Chrzan, psychoterapeuta w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. 

Polkowicki Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży działa w ramach programu „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym – #MostyZamiastMurów”, finansowanego z budżetu gminy Polkowice. Tegoroczna, druga już edycja programu, obejmuje dodatkowo zajęcia z psychologiem i coachem dla rodziców i uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz II i III klas gimnazjalnych, a także zajęcia sensoryczne i sensoplastyczne dla siódmoklasistów. W polkowickich szkołach organizowane są również akcje „Spotkania z Czarnym Psem”, poruszające tematykę depresji. 

Źródło: UG Polkowice/ polkowice.eu
Poprzedni artykułW upalne dni nie bądźmy obojętni! Uważajmy na dzieci i osoby starsze
Następny artykułKoniec wizyt młodych rodziców w Urzędzie Stanu Cywilnego!
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651