Naćpany kierował autem. Wpadł dwa razy z rzędu

0
953

Najpierw kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających i najechał na tył innego samochodu, by następnego dnia ponownie wsiąść za „kółko”. Polkowiczanin był pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy. 

Policjanci otrzymali informację o kolizji dwóch pojazdów na ulicy Kolejowej w Polkowicach. -Rozmawiając z 34-letnim kierującym samochodu  zwrócili uwagę na jego nadpobudliwe zachowanie, które wskazywało, że może się on znajdować pod wpływem środków odurzających- informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice. 

Późniejsze badanie narkotesterem wykazało u zatrzymanego polkowiczanina obecność metaamfetaminy, benzodiazepiny oraz marihuany. 

Ten sam mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez polkowickich policjantów następnego dnia. Również i w tym wypadku badanie narkotesterem wykazało u kierowcy obecność środków odurzających. W obu przypadkach kierującemu została pobrana krew do dalszych badań- dodaje Rybikowski. 

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Kierujący, który spowoduje kolizję znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Z grzywną oraz ewentualnym zakazem prowadzenia pojazdów musi się również liczyć osoba, która wsiada za kierownicę, nie mając do tego uprawnień.

Poprzedni artykułRośnie szyb w Rynarcicach
Następny artykułKto powinien zostać Burmistrzem Polkowic? [SONDA]
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651