Kto powinien zostać Burmistrzem Polkowic? [SONDA]

26
9793

Nie ma jeszcze ustalonej daty wyborów samorządowych, ale wiadomo, że powinny odbyć się w dzień wolny od pracy w terminie od 17 października do 9 listopada br. W Polkowicach mówi się o kilku kandydaturach w walce o fotel Burmistrza.

Oficjalnie żaden z kandydatów nie zadeklarował swojego startu w wyborach samorządowych, jednak w Polkowicach mówi się już o kilku kandydaturach.

Startu w wyborach nie potwierdził, Wiesław Wabik. Według uzyskanych przez nas informacji wynika, że rządzące ugrupowanie Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic, rozważa wystawienie także kandydatury wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, Marioli Kośmider lub samego przewodniczącego- Emiliana Stańczyszyna (!).

Prawie pewne jest natomiast, że swojego kandydata zaprezentują lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości- ma nim być ponownie Wojciecha Marciniaka. To właśnie ten kandydat w poprzednich wyborach, uzyskał drugi wynik i niewiele brakowało, by zmierzył się w drugiej turze z Wabikiem. Dużą aktywnością wykazuje się także lider Lepszych Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Żaden z kandydatów jednak nie potwierdził ostatecznie swojego startu w wyborach samorządowych. Z naszych ustaleń wynika, że do walki mogą stanąć także przedstawiciele ugrupowania Kukiz`15 oraz Równych Równiejszych.

Kto Waszym zdaniem powinien zostać Burmistrzem Polkowic?

Zapraszamy do udziału w naszej sondzie

Kto powinien zostać Burmistrzem Polkowic?

Pokaż wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Poprzedni artykułNaćpany kierował autem. Wpadł dwa razy z rzędu
Następny artykułRadny na szóstkę w Polkowicach?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

26 KOMENTARZE

 1. Oczywiście, że Łukasz Puźniecki. Potrzeba nam w mieście kogoś nowego, młodego i z doświadczeniem zawodowym oraz wiedzą o samorządzie.
  nie obrażając potencjalnych kandydatów w starszym wieku ale świat się zmienia w takim tempie, ze osoby 50+ już nie nadążają – widać to bardzo dobrze po PDMP

  • Jasne tylko PO. NIECH WRACA Donald, niech również Bronek przestępca wraca i będzie cool. Zresztą Łukasz w tylu już opcjach był politycznych, że jeszcze chwila i zabraknie mu partii do PRACY. ŁUKASZ gra na powiat, i tyle… 😀

 2. Może by tak jakieś porównanie programów? Tego co który kandydat chce zrobić? Kierowanie się wiekiem przy wyborze chyba nie jest najważniejszym kryterium? Z jednej strony twierdzenie że ludzie 50+ nie nadążają…a z drugiej że potrzeba kogoś młodego z doświadczeniem i wiedzą o samorządzie 🙂 NIE KUPUJĘ TEGO !

 3. Druga tura: Łukasz Puźniecki – Wiesiek Wabik! To mogłoby być nawet ciekawe!

 4. Kamil Ciupak, Łukasz Puźniecki i Wojciech Marciniak. Spośród nich powinniśmy wybrać burmistrza. Najbardziej przygotowane osoby do rządzenia tym miastem. Pewnie w zupełnie inny sposób niż obecna władza.

 5. Obserwuje poszczególne ogrupowania i dziś tylko Lepsze Polkowice i Porozumienie Mieszkancow Polkowic cokolwiek proponują programowo. Można się nie zgadzać ale przynajmniej jest o czym dyskutowac. reszta niestety obudzi się jesienią.
  W drugiej turze raczej Wabik z Puźnieckim.
  I mam nadzieje że agresja pani Chaczko nie wyleje się na całe miasto 🙁

 6. Bądźmy obiektywni. Porozumienie dla Polkowic i Lepsze Polkowice, to pomiędzy nimi rostrzygnie się kto bedzie rządził gminą. Zawsze głosowałam na Pana Emiliana, a później na Pana Wabika, ale tym razem pójdę na 99% na tego Pana Łukasza. To mądry człowiek, może trochę za spokojny na te (…) urzędowe, ale jak dobierze dobrych współpracowników, to miasto w końcu jakoś racjonalnie będzie zarządzane. A poza tym trzeba przewietrzyć to towarzystwo. Już na polkowicka nie da sie patrzyć. Myślą, że ludzie to idioci.

 7. Po pierwsze to nie burmistrz rządzi tylko rada miejska. Po drugie 100 razy bardziej wolę skuteczną Beatę Chaczko na stanowisku burmistrza niż miałkich pozostałych kandydatów z Wabikiem na czele (no może poza Piotrem Walkiewiczem). Kiedy mieszkańcy zrozumieją, że burmistrz nie jest od załatwiania poszczególnym mieszkańcom czegoś w Polkowicach i fotografowania się na rautach i festynach ale powinien walczyć o intetesy polkowiczan na arenie wojewodzkiej lub krajowej. To jest jego rola! A przykładem niech będzie sołtys Parchowa Pani Pichała. Moim zdaniem to takiego burmistrza potrzebujemy!

  • Spokojny, chciałbym sprostować twoją wypowiedź. Masz rację. Burmistrz nie rządzi. Natomiast w kwestii tego że to rada rządzi to się mylisz. Rządzi Stańczyszyn, a radni otrzymują proste informacje na co maja głosować i kiedy rękę podnieść. Jak podnosi Wabik, tak ma i reszta podnieść. Przynajmniej ta z PdMP.

  • Panie Spokojny. Kto Panu naopowiadał, ze to Rada rządzi? Jaka ustawę Pan czytał? Na jakim świecie Pan żyjesz. Zapytaj się Pan jakiegokolwiek radnego z gminy czy powiatu, w jakimkolwiek samorządzie. Wie Pan ile jest gmin gdzie burmistrz sobie i rada sobie? Burmistrz rządzi później zarządzeniami, ma podleglosc sluzbowa wszystkich urzędników, jednostek i spolek. Radny moze sobie wniosek o przerwę zgolsic na sesji i przegłosować. I ustalić wynagrodzenie burmistrza. To tyle co moze. Reszta to mrzonki.

 8. Jestem urzędnikiem od 10 lat i wierzcie mi, panuje opinia wśród moich koleżanek i kolegów, że pora zmienić ekipę. Nie mam nic do obecnego burmistrza, ale widać jak się męczy. Całe życie w
  urzędzie. Z drugiej strony to może jak przyjdzie ktoś nowy, to w końcu jakieś awanse będą, bo w moim przypadku to szklany sufit. Nie przyjaźnisz się z kimś z ekipy, nie masz wśród nich nikogo z rodziny to zapomnij o awansie i jakiś normalnych zarobkach. Większość z nas trzyma kciuki by Panu Puźnieckiemu się udało wygrać. To bardzo zrównoważony człowiek, nie agresywny, z głową i wiedzą, pamiętam jak w
  agencji rolnej pracował, moi rodzice zawsze wspominali, że wszystko wytłumaczył, załatwił, pomógł z uśmiechem.

  • Panie Urzędnik,
   Super jest to co napisałeś i napawa optymizmem, ale uważaj na to co piszesz, a zwłaszcza o której godzinie, bo znając metody działania pańskich przełożonych zaraz zrobią dochodzenie kto pracuje w UG od dziesięciu lat, sprawdzą kto dziś o godzinie 9:26 łączył się ze stroną faktypolkowice.pl i nie dość, że awansu nie będzie to i wypowiedzenie może Pan dostać, czego oczywiście Panu z całego serca NIE ŻYCZĘ.
   Właściwie to Pan pracując tam, wie do czego są zdolni.

 9. Wabik w tym roku już odpada, nawet nie ma co dyskutować czy sie nadaje czy nie.
  Stanczyszyn tak samo, potrzebny jest ktos nowy ‘swieza krew, moze i Pozniecki ale powinien zaprezentowac sie ludziom i poopowiadac co by chcial zrobic zmienic w polkowicach.

 10. Witam
  Na pewno w Polkowicach potrzebne są zmiany. Oddam głos na Beatę Chaczko ale najważniejsze aby wygrała osoba która nie ma nic wspólnego z obecnym korytem. Mam nadzieję że mieszkancy Polkowic wkońcu dadzą szansę tym z poza układu

 11. Drodzy Pracownicy Urzędu Gminy, wasze rodziny ! Wybierając ponownie Wiesława Wabika w wyborach na Burmistrza Polkowic, poniekąd wybieracie również tych samych wiceburmistrzów. Pomyślcie, czy tego chcecie.

 12. O, ja też jestem urzędnikiem z Gminy i w pełni popieram stanowisko poprzedniego Urzędnika, dodam tylko, że nie zagłosuję na WW głównie ze względu na zastępców, a tak na prawdę zastępcę. No to tyle.

 13. Znam p. Beatę Chaczko i różnych określeń można użyć: sympatyczna, dowcipna, zrównoważona! Niestety z taką urzędniczą bandą nie da się inaczej niż zniżając się do ich poziomu. Kulturalnie nic się nie zdziała, trzeba wchodzić z drzwiami, żeby ktoś zwrócił uwagę. Co dało kulturalne proszenie o audiencję królewnę ze szklanej wieży z aquaparku? Moje doświadczenie z urzędnikami? w drzwi z buta i sprawa załatwiona, a “dzień dobry” i “mam pytanie”- do dzisiaj brak odpowiedzi. Dlatego rozumiem agresywną pozę p.Beaty inaczej nikt by nie zwrócił uwagi na sprawy o które walczy. Trzymam kciuki p.Beato!

 14. Piotr Budzeń na sprzatacza do ug. Ake z miotla, bo po ostatniej jego gazecie, która miała wymiatac, nawet wspomnienia nie zostały.

 15. To jest tak bogata gmina że nie jest wielka sztuka tutaj rządzić i poszczycić się ” sukcesami” Rzućmy ta ekipę do ” Pcimia” gdzie budżet to 8 mln zł i tam coś stwórz jeden z drugim. A właściwie to jeden. Bo Polkowice to miasto jednego psychopaty. Sprawnego, inteligentnego o anielskim uśmiechu…. Sieć ścisłych, wzajemnych powiązań i zależności.

 16. Pani Beata tylko i wyłącznie…….zmieni ten system prywatnego folwarku, trzeba mieć jaja żeby rządzić w tym mieście tam skorumpowanym, a jak widać jaja ma ale tylko ta pani jw….
  Burmistrz i V-ce Burmistrz – mężczyźni….bez komentarza….!
  Pozdr.

 17. Piotr Walkiewicz. Buuuuhahahahahaha nie mogę. Ktoś na niego głosuje. Buuuhahaha. Polkowicki Dyzma. No nie mogę

 18. Zdecydowanie Łukasz Puźniecki.. Konkretną osoba, która napewno zmieni poczynania tych urzedasow którzy się zasiedzieli i okradaja nasze miasto!! Idziemy cała rodzina głosować na tego kadydata bo jesteśmy pewni że będzie wspaniałym burmistrzem:-)

Comments are closed.