Radny na szóstkę w Polkowicach?

2
2410

Zestaw sześciu zasad jakimi kierować powinien się dobry radny przedstawili członkowie stowarzyszenia Lepsze Polkowice. Mowa w nich m.in o jawności i transparentności działań, aktywności trwającej całą kadencję, czy nie pełnieniu kierowniczych funkcji przez radnego w podmiotach zależnych od samorządu.

Gdy wszyscy gorączkowo dyskutują o nazwiskach potencjalnych kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych, my w pierwszej kolejności chcemy rozmawiać o zasadach jakie powinny obowiązywać każdego ubiegającego się o funkcję publiczną w naszej gminiemówi Łukasz Puźniecki lider stowarzyszenia  Lepsze Polkowice.

Łukasz Puźniecki- lider Stowarzyszenia Lepsze Polkowice

Katalog zasad, które prezentuje Stowarzyszenie powstał, jak twierdzą,  na podstawie obserwacji często „niezdrowych” sytuacji, polegających chociażby na tworzeniu funkcji kierowniczych w spółkach zależnych od samorządu dla radnych z rządzącego miastem ugrupowania.

Każda z zaprezentowanych sześciu tez została rozpisana szczegółowo. Duży nacisk położono w nich na aktywność radnego w kontakcie z mieszkańcami, udział w pracach rad osiedli oraz etyczne wykonywanie mandatu  –Korzystnie na przejrzystość życia publicznego wpłynie na pewno zasada publicznego składania przez radnych oświadczeń o tym, czy ktoś z ich rodziny zatrudniony jest w urzędzie lub podmiocie od gminy zależnym – dodaje Łukasz Puźniecki

Na koniec kadencji każdy mieszkaniec podsumowuje pracę swojego przedstawiciela i życzę wszystkim obecnym i przyszłym radnym, by pracowali tak aby zostać ocenionym właśnie na szóstkę.

 

 

Poprzedni artykułKto powinien zostać Burmistrzem Polkowic? [SONDA]
Następny artykułII Liga nie dla Polkowic
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

2 KOMENTARZE

  1. Łukasz jak ciebie widzę to jakbym donka brukselskiego widział. I ty do władzy się pchasz? Nie podzielił się z tobą Komorowski i Tusk. O jaka szkoda. No, może uda Ci się omanic POLKOWICZAN. A zawód jego to POLITYKIER.

  2. Do kom. ABW.
    A co to niby miała być wrzuta, że ktoś do D. Tuska podobny? LOL przecież to najlepszy Polski polityk ostatnich lat. Może dla ciebie wzorem jest maminsynek kaczor z 100 ochroniarzy. Albo Antoni Ruski agent? Czy Kukiz i jego banda nazistów i złodziei ( jak poseł bez prawa jazdy i auta co 70 tys. na paliwo przytulił?)

Comments are closed.