Z nimi zawsze bezpieczniej!

1
1116

Uczniowie 15 szkół z terenu powiatu polkowickiego wzięło udział w kolejnej, XII edycji “Z Nami bezpieczniej”. Akcję przeprowadziły służby mundurowe.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Polkowicach, strażakami oraz służbami ratunkowymi przeprowadzili dla dzieci XII edycję powiatowego konkursu „Z Nami Bezpieczniej”.

Dzieci rywalizowały w kilku konkurencjach m.in. w teście teoretycznym, na torze rowerowym, sprawdzali się w strzelectwie i testowały swoją sprawność fizyczną oraz udzielały pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Nad przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali policjanci wraz z strażakami oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Polkowicach– informuje st. sierż.Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Konkurs miał na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich uświadamianie o konsekwencjach prawnych w związku z naruszaniem przepisów, a także wskazanie właściwych zachowań.

Nie zabrakło również rozmów dotyczących bezpieczeństwa seniorów, a przede wszystkim przeciwdziałania oszustwom, których ofiarami mogą stać się np. ich dziadkowie. W związku z zbliżającym się okresem wypoczynkowym poruszono również temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Źródło: KPP Polkowice

Poprzedni artykułII Liga nie dla Polkowic
Następny artykułPowiększyli dorobek punktowy
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

  1. Co to z tym portalem? Odpuściliście sobie? Czy hasła pogubiliście? Zycie ucieka a tydzień milczycie jakby wam prąd komornik obciął.

Comments are closed.