Chocianów z Delfinkiem!

1
1870

Inwestycja na którą czekali mieszkańcy Gminy Chocianów, dobiegła końca! Kryta, przyszkolna pływalnia „Dolnośląski Delfinek” została oficjalna otwarta. –Chocianowski basen będzie dostępny dla każdego. Delfinek powstał w Chocianowie z myślą o wszystkich mieszkańcach- mówił Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Dolnośląski Delfinek to pierwszy basen w Chocianowie oraz drugi w kraju. Powstał w ramach pilotażowego programu samorządu województwa dolnośląskiego budowy krytych pływalni „Dolnośląski Delfinek”.

Cieszę się, że to wśród wytypowanych w programie, dolnośląskich gmin, znalazł się również Chocianów. Teraz nasze dzieci mają miejsce, w którym mogą bezpiecznie uczyć się pływać. Z basenu korzystać będą mogli także dorośli mieszkańcy– mówił Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Do dyspozycji uczniów gminy Chocianów oraz dorosłych mieszkańców pozostaje 4- torowy basen, o wielkości 8,5 x 16,67m i głębokości do 1,35m. Ponadto pływalnia wyposażona jest w dwie sauny, suchą i na podczerwień oraz jacuzzi o średnicy 2,22m do masażu wodno- powietrznego z 32 dyszami.

Licznie przybyli goście na uroczyste otwarcie byli pod wrażeniem obiektu. Słów zachwytu nie szczędził również Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Cezary Przybylski- Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Nowe, budowane przy wsparciu ze środków samorządu  województwa pływalnie pozwolą na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dzieci i młodzieży. Dziś kolejne już otwarcie obiektu, który wszystkich bardzo cieszy. Dlatego liczę na to, że Delfinki zachęcą także pozostałych mieszkańców gmin do aktywnego spędzania wolnego czasu- mówił.

Na otwarciu chocianowskiej pływalni pojawili się liczni samorządowcy Dolnego Śląska. Byli pod wrażeniem obiektu. –Kolejna zrealizowana już w Chocianowie inwestycja pokazuje, że gmina Chocianów ma dobrego gospodarza– podsumował Łukasz Puźniecki, prezes ARLEGU.

Całkowity koszt inwestycji to ok,. 7 mln zł, z czego 1,25 mln przekazał samorząd województwa dolnośląskiego, natomiast 1,3 mln pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

Poprzedni artykułMcDonald’s Streetball Night Polkowice 2018. Mamy FILM!
Następny artykułPo naszej interwencji sprawą zajęły się ogólnopolskie media
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

  1. A kim jest prezes Arlegu? Co to za VIP? PO i jego byli członkowie, w tym również Puźniecki, moim zdaniem powinno za złodziejstwio na Narodzie Polskim zostać zdelegalizowane a potem Trybunał Stanu dla ich guru :Tuska.

Comments are closed.