Volkswagen Motor Polska świętuje jubileusz 20-lecia działalności

0
2101

Blisko 5 tysięcy osób przybyło na rodzinny festyn Volkswagen Motor Polska. Muzyczną gwiazdą tego dnia była Ewa Farna. W imprezie uczestniczyli również Jerzy Dudek, STUU, a samą  imprezę moderował Filip Chajzer.

Zaproszeni na festyn pracownicy i rodziny mogli liczyć na dobrą zabawę, a także obejrzeć zakład od podszewki, łącznie z halami produkcyjnymi.

Zarówno w fabryce, jak i świeżym powietrzu nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. W poszczególnych strefach można było pograć w piłkę z byłym bramkarzem polskiej reprezentacji narodowej Jerzym Dudkiem, czy też spotkać porozmawiać z jednym z czołowych polskich Youtuberów STUU– informuje Joanna Zdulska- Denko z Volkswagen Motor Polska.

Volkswagen Motor Polska jest jednym z największych producentów silników na rynku motoryzacyjnym w Polsce. Od początku istnienia firma dba o ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników oraz dostawców. Zatrudniając obecnie około 1.300 osób.

Przedsiębiorstwo stawia przy tym na siłę innowacyjności swoich pracowników oraz na partnerskie stosunki i ścisłą współpracę ze związkami zawodowymi. Poprzez działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu wspiera społeczność lokalną.

Już w 2019 roku w fabryce w Polkowicach zostanie uruchomiona produkcja jednostek wysokoprężnych najnowszej generacji i głównych komponentów w technologii MDB evo (m.in. wałów korbowych, korbowodów, bloków silnika czy głowic). Nowe silniki TDI o pojemności 2.0 l, które zjadą z taśmy za dwa lata, będą montowane w samochodach marek należących do koncernu VW, czyli Volkswagen, Skoda i Seat.

Do tej pory niemiecki koncern zainwestował w zakład Volkswagen Motor Polska w Polkowicach prawie 600 mln euro.

Poprzedni artykułRodzicu, złóż wniosek! Rusza wyprawka 300 plus
Następny artykułJagodowe święto w Chocianowie
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651