Jagodowe świętowanie w Chocianowie [FOTO]

0
1437

Chocianów przez dwa dni świętował Dni Jagody. Na chocianowskiej scenie zagrali: Future Folk, Bayer Full oraz Cleo. Nie zabrakło występów lokalnych artystów, pokazów cyrkowych, czy też teatru ognia. Dwudniowej imprezie towarzyszyły jagodowe konkursy i smakowanie jagodowych potraw.

Pierogi, ciasta, drożdżówki, naleśniki, gofry- to właśnie pod tymi specjałami uginały się sołeckie stoiska w czasie XV Dni Jagody w Chocianowie. Chocianów przez dwa dni świętował coroczne Dni Jagody, podczas których nie zabrakło występów artystów, pokazów artystycznych i jagodowych konkursów. Impreza rozpoczęła się od barwnego przemarszu XXI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego “Świat pod Kyczerą”. Chocianowianie po raz kolejny uczestniczyli w egzotycznym pokazie tancerzy z m.in. Argentyny, Ukrainy, Czech, Rumunii i Kolumbii.

-Dni Jagody w Chocianowie to klasa sama w sobie! Świetna impreza dla duszy i ciała. Można nie tylko dobrze zjeść, ale i zobaczyć występy grup z całego świata!- komentuje jedna z mieszkanek Chocianowca.

Jak zaznacza włodarz miasta, to święto również do pokazania talentu chocianowian. -Po raz drugi organizujemy dwudniowe święto, z czego mieszkańcy są zadowoleni. To również szansa do pokazania mieszkańców naszej gminy, którzy są wszechstronnie uzdolnieni- mówił Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

XV Dni Jagody zorganizował Chocianowski Ośrodek Kultury i Gmina Chocianów.

 

 

Poprzedni artykułZ Polkowic do 1 ligi
Następny artykułJedyny taki baner w kraju
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651