Jedyny taki baner w kraju

3
4262

Jest to jedyny taki baner w całym kraju. Został wykonany przez artystę grafika Mariusza Kozika na zlecenie Stowarzyszenia Patriotyczne Polkowice, które przedsięwzięcie to sfinansowało z własnych składek i darowizn.

WOLNYM BYĆ! Taki nosi tytuł baner, wystawiony przez polkowickie stowarzyszenie. -W ten sposób chcieliśmy oddać  hołd wszystkim pokoleniom, które budowały suwerenność, niepodległość często będąc zmuszonymi do walki o naszą wolność jako narodu. Kompozycja to trzy anonimowe postacie z naszej ponad tysiącletniej historii- informuje Wojciech Fenrich z SPP.

Z lewej strony woj Mieszka i Chrobrego z prawej żołnierz AK, pośrodku zaś żołnierz błękitnej armii Hallera. W dole widzimy wiele dat, które mówią o ważnych wydarzeniach minionych lat. Dwie dobrze widoczne daty nawiązują do 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Dolny ciemny margines to słowa wypowiedziane przez Romana Dmowskiego: „Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą”

-Wszystkim, którzy wsparli i pomogli nam w zrealizowaniu tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy- dodaje Fenrich.

Baner można zobaczyć przy ul. Dąbrowskiego w Polkowicach.

Poprzedni artykułJagodowe świętowanie w Chocianowie [FOTO]
Następny artykułRowerowe Polkowice, czyli sposób na wakacyjny czas w mieście
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

3 KOMENTARZE

  1. Nie no, jasne. Jak ma ktoś baner zrobić, to super. Ale proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, czy w Święto Flagi Narodowej – coś się patriotycznego działo w Polkowicach ? Czy była jakaś inicjatywa władz ? Była – i owszem – Disco Polo w Parku. Więc idąc tym rozumowaniem, zróbmy baner właśnie tematycznie związany z Disco Polo. To takie polkowickie. A w tle grajków niech będą banki, jako symbol polkowickiej starówki. I flaga Polski jak się zmieści też niech będzie, a jak. Może inne pomysły ?

    • Stowarzyszenie Lepsze Polkowice i polkowicki PiS rozdawali balony, książeczki w parku z okazji dnia flagi, ale mimo roku wyborczego nie było jakiegokolwiek radnego czy burmistrza. Hehe długi weekend na szeszelach albo na działce nad jeziorem.

  2. taki patriotyzm na pokaz do mnie nie przemawia
    trzeba być patriotom w codziennym życiu, szanować kraj i ludzi w nim mieszkających, pamiętać o historii ale nie żyć nią na co dzień tylko wyciągać z niej naukę

    modne obecnie ciuszki patriotyczne są żałosne, niby szacunek dla barw narodowych i symboli ale pójdzie jedn z drugim na browara, później uwali się kebabem i tyle zostanie z szacunku. który niby taki ma.

    nasze barwy narodowe mają być symbolem, czymś ważnym, nie wzorem na brudnych majtach jak to obecnie się dzieje

Comments are closed.