Wielki sukces chocianowskiego chóru Soli Deo

0
895

41 zespołów z całej Polski wzięło udział w 26 Ogólnopolskim Festiwalu Grup Śpiewaczych ZIEMIA I PIEŚŃ w Szprotawie. Wśród lauereatów konkursu znalazł się chocianowski chór Soli Deo!

W Szprotawie odbyły się w sumie 3 koncerty przeglądowe festiwalu, w których uczestniczyło 41 zespołów z całej Polski, wybranych wcześniej w eliminacjach przez Radę Artystyczną. Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zespoły prezentowały się również w 2 koncertach konkursowych pieśni i piosenki patriotycznej.

Chór Soli Deo z Chocianowa występował w obydwu kategoriach. W niedzielę odbył się Koncert Galowy, do uczestnictwa w którym zespoły otrzymały zaproszenie, m.in.Chór Soli Deo, który został poproszony o wykonanie pieśni pt. Modlitwa o Pokój. Rada Artystyczna doceniła wokalistów, przyznając mu miano LAUREATA Festiwalu.

Chór Soli Deo jest chórem 4 głosowym, wykonuje pieśni religijne i piosenki patriotyczne. Jest organizatorem Przeglądu Kolęd “Hej kolęda, kolęda” w Chocianowie. Od roku 2017 jest Stowarzyszeniem, rozwija się, uczestniczy w projektach i śpiewa na zaproszenie innych gmin.

Poprzedni artykułO co chodzi z dopłatą do zakupu leków w Polkowicach?
Następny artykułZa kratki za kradzież perfum
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651