Gminy powiatu polkowickiego dbają o strażaków

0
1034

Jednostki pożarnicze z terenu gminy Przemków i Radwanice dostały nowy sprzęt ratowniczy. Sprzęt zakupiony został dzięki pozyskanym funduszom.

W Przemkowie sprzęt ratowniczy został zakupiony dla Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach dotacji pozyskanej z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Koszt zakupionego sprzętu oszacowany został tam na ponad 26 tysięcy złotych. Zakup możliwy był dzięki staraniom gminy Przemków. Wsparcie otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Przemkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Jakubowie Lubińskim oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Piotrowicach.

Z tego samego wsparcia skorzystała także gmina Radwanice. W ramach dotacji zakupiono i przekazano lampę oświetleniową jednostce OSP w Jakubowie, przecinarkę STIHL, lampę oświetleniową oraz piłę spalinową jednostce OSP w Radwanicach, a także  zestaw PSP R1, deskę ortopedyczną oraz szyny Kramera jednostce OSP w Łagoszowie Wielkim.

Jesteśmy pewni, że przekazany sprzęt ratowniczy przyczyni się do zwiększenia potencjału jednostek OSP oraz podniesie standard udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach i na skutek przestępstw, umożliwiając prowadzenie skutecznych akcji ratowniczych– czytamy na gminnej stronie.

Włodarze gmin powiatu polkowickiego kolejny raz udowadniają skuteczność swoich samorządowych działań i gospodarność. Przypomnijmy, że niedawno również gmina Chocianów pozyskała fundusze zewnętrzne i zakupiła nowy wóz strażacki za ponad 740 tysięcy złotych.

foto: UG Radwanice/UG Przemków

 

Poprzedni artykułMożna już składać wnioski o wypłatę świadczeń 500 +
Następny artykułMistrzynie z CCC poznały rywalki w Eurolidze
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651