Dzień jak co dzień. Internauci śmieją się z polkowickiej władzy

1
1940

“-Kim Pan jest? -Burmistrzem. –To niech Pan powie coś po burmistrzowskiemu. -Emil, mogę?” Dowcipy o urzędującym ugrupowaniu w Polkowicach pojawiają się często. Dlaczego ludzie śmieją się z lokalnej władzy?

W internecie zaroiło się od memów i dowcipów o urzędującym ugrupowaniu w Polkowicach. Internauci śmieją się z zachowań, plotek krążących wśród mieszkańców, a przede wszystkim z kuriozalnych sytuacji w Polkowicach. Szczególną sympatią internautów cieszy się fejsbukowa strona polkowicemems, która przedstawia fotomontaże polkowickich włodarzy.

 

Dowcipy o Wiesławie Wabiku, Emilianie Stańczyszynie oraz Arkadiuszu Blochu pojawiają się najczęściej. Internauci zauważają problemy swojego miasta i w satyryczny sposób wytykają błędy rządzącym. Wśród komentarzy pojawiają się m.in.: [pisownia oryginalna]

W Polkowicach ma się dobrze [władza. przyp.red]. pralnie funkcjonują na najwyższych obrotach. Piorą dobrze pieniądze z budżetu i kredytów. Naiwny lud z Polkowic.

Ludzie inteligentni sami zwracają ,,, przy najbliższych wyborach,, wszyscy co nakradli-do wyrzucenia i to dyscyplinarnie,,, chcemy nowych ludzi w Gminie
Polkowice ,,,,

Do włodarzy Naszego pięknego miasta: wybudujcie metro.

Ludzie śmieją się z władzy w całym kraju. W internecie roi się od dowcipów o prezesie Kaczyńskim, a miniserial polityczny “Ucho Prezesa”, stworzony przez Roberta Górskiego (lider Kabaretu Moralnego Niepokoju) cieszy się niebywałą popularnością. Polacy śmieją się z wyglądu polityków, ich zachowań i niezręcznych sytuacji, w których się znajdują.

W sondażu, przedstawionym przez znaną krajową radiostację, pytano, czyje postępowanie nadaje się na przedmiot dowcipów. Ponad 40% badanych wskazało polityków, 35% policjantów i 19% przyznało, że śmieszą ich żarty z członków rządu.  Tylko nieliczni wskazywali na dowcipy sytuacyjne (19%), żarty o ludziach niemądrych i nieinteligentnych (14%) oraz nieprzyzwoite (10%).

 

Foto: fb/polkowicemems

 

Poprzedni artykułZa rok Polkowice będą zadłużone na 100 mln zł?
Następny artykułGórnik Polkowice lepszy od rezerw Miedzi
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

  1. Mnie już dwoje włodarzy – ten burmistrz co to nową babkę nabył oraz wizjoner sądami straszyli :=) niestety atak z ich strony na moją osobę okazał się tylko i wyłącznie atakiem bezsilności i wkur…enia. Jak się nie ma argumentów, to się atakuje, próbuje zastraszyć. Niestety, arogancka władza krytyki się boi, a i pośmiać się nie pozwoli bo jak to tak publicznie prawdę mówić? Tak w oczy? Tak żeby inni to zobaczyli?

Comments are closed.