Właściciel składowiska odpadów w Jakubowie aresztowany

0
938

Zarzut popełnienia przestępstwa usłyszał już 72-letni mężczyzna, który bezpośrednio przyczynił się do powstania pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Jakubowie.  Decyzją sądu został dziś tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mężczyźnie kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W czasie pożaru, który wybuchł na terenie nielegalnego składowiska odpadów niebezpiecznych, polkowiccy policjanci od samego początku zabezpieczali teren pożaru.

W związku z zaistniałym zdarzeniem na miejsce został skierowany specjalny zespół powołany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu zajmujący się badaniem zagrożeń związanych m.in. ze składowaniem substancji niebezpiecznych. W wyniku podjętych działań wykonanych zostało szereg czynności, które pozwoliły na zatrzymanie czterech osób mających związek ze składowaniem odpadów na terenie gminy– wyjaśnia nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci wspólnie z prokuraturą w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Postępowanie prowadzone jest przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

 

 

 

Poprzedni artykułMieszkańcy zagrożeni? Radni interweniują w Ministerstwie Środowiska
Następny artykułObiecanki polkowickiej władzy, czyli co dalej z rondem w Sobinie?