Obiecanki polkowickiej władzy, czyli co dalej z rondem w Sobinie?

2
1306

Minęło ponad 8 miesięcy od chwili, kiedy  Rada Miejska w Polkowicach  podjęła stosowną uchwałę dotyczącą nadania nazwy skrzyżowaniu ulic Polkowickiej i Myśliwskiej w Sobinie.  Nowe rondo w Sobinie nosi nazwę  Ratowników Polskiej Miedzi. Wiedzą o tym chyba tylko radni i  … inicjatorzy tego wniosku.

Bogusław Godlewski- Stowarzyszenie Lepsze Polkowice

Na wniosek Stowarzyszenia Lepsze Polkowice  polkowiccy radni  18 grudnia 2017 roku podjęli uchwałę. Do tej pory, a mamy koniec lipca 2018 roku na rondzie nie ma żadnej tablicy, informacji że właśnie to rondo to hołd i podziękowanie  dla ratowników z KGHM – mówi Bogusław Godlewski  z Lepszych Polkowic.

Apelujemy do Burmistrza Wiesława Wabika  o zamontowanie  tablicy informacyjnej z nazwą  ronda. To przykre, że musimy  w tak prostej sprawie  przypominać i  po raz kolejny interweniowaćdodaje Godlewski.

 

Codzienne przez rondo  przejeżdżają  setki samochodów. W przypadku  zablokowania drogi nr 3 cały ruch do Lubina kierowany jest tą drogą.  W sezonie  letnim z drogi korzysta wielu rowerzystów. Umieszczenie odpowiedniej  informacji z pewnością  zwróciłoby uwagę  wszystkich  korzystających z tego ronda. Według przedstawicieli Lepszych Polkowic to brak szacunku i lekceważenie  społecznych inicjatyw.

 

Poprzedni artykułWłaściciel składowiska odpadów w Jakubowie aresztowany
Następny artykułPędzą konie po polkowickim betonie
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

2 KOMENTARZE

  1. Szok! Pamiętam tę fajną akcję z nazwaniem ronda im. naszych ratowników. Urząd pokazuje swoją nieudolność. Albo arogancje i wyższość. Nazwaliśmy te rondo jak tam chcieliście, ale na tym koniec. Żadnej tabliczki, nic. To nie pomysł pdmp i nie będzie zrealizowany. Grupa rządzących sięga dna takimi prostackimi zagraniami. Nie szanuje ani inicjatorów pomysłu, ani ratowników, ani ich rodzin, górników, mieszkańców. Władza dla władzy. A teraz za potężne kredyty przebudowują nam miasto, oczywiście tak jak chce władza. Wyrąb parku, rozkopane drogi w ciągu kilku miesięcy chcą nadgonić 4 lata. To już bardziej ludziom nie można powiedzieć – jesteście naiwni i tak na nas zagłosujecie, bo wam plac zabaw 27-y raz wymieniliśmy i trawę na zielono pomalujemy na całą zimę.

  2. […] Zgodnie z podjętą przez polkowickich radnych ustawą, rondo w Sobinie nosi nazwę Ratowników Polskiej Miedzi. Od tamtej pory wiedział o tym jedynie magistrat i inicjatorzy nadania tej nazwy, bowiem przez 235 dni nie informowała o tym żadna tabliczka. Dopiero po interwencji Stowarzyszenia Lepsze Polkowice, na rondzie pojawiła się tabliczka. O sprawie pisaliśmy tutaj: OBIECANKI POLKOWICKIEJ WŁADZY. […]

Comments are closed.