Chocianowscy seniorzy doszkoleni

0
858

Polkowiccy policjanci po raz kolejny spotkali się z seniorami z powiatu polkowickiego, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem spotkanie odbyło się w Chocianowskim Ośrodku Kultury.

Podczas forum poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych. Poruszano temat oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, „policjanta”, a także przestępstw związanych z osobami podającymi się za pracowników ZUS lub wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie, którzy nielegalnie zbierają pieniądze. Tematem spotkania były również nieuczciwe praktyki rynkowe, którym czoła najczęściej stawiają właśnie seniorzy.

Nie zabrakło również czasu na przypomnienie założeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także przybliżenia zasad działania aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem zamieszkania- mówi st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP w Polkowicach

Forum dla seniorów zostało zorganizowane we współpracy z Chocianowskim Ośrodkiem Kultury i było realizowane w oparciu o program prewencyjny „Wzorowy Senior”.

Poprzedni artykułKGHM Zanam ułatwia pracę zdolnym
Następny artykułŻelazny Most ma nowego sołtysa
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651