Lepsze Polkowice: Bloch musi odejść!

4
4550

Stowarzyszenie Lepsze Polkowice wezwało burmistrza Polkowic do odwołania  swojego zastępcy odpowiedzialnego za inwestycje miejskie.

Podczas konferencji prasowej,  zorganizowanej na terenie przebudowywanego parku na Osiedlu Sienkiewicza,  przedstawiciele Lepszych Polkowic zaprotestowali przeciwko chaotycznie prowadzonej polityce inwestycyjnej.  Wezwano burmistrza Polkowic do odwołania swojego zastępcy. Arkadiusz Bloch jest zastępcą burmistrza Polkowic  ds. gospodarczych i odpowiada za inwestycje, eksploatację i utrzymanie oraz gospodarkę nieruchomościami.

Mieszkańcy Polkowic stali się ofiarami kalkulacji politycznej władz miejskich, które dla celów wyborczych skumulowały inwestycje w jednym roku.  Co gorsza, wiele z tych inwestycji, rodzi ogromny opór mieszkańców. Właśnie trwa agonia kolejnego parku w Polkowicach, tym razem na osiedlu Sienkiewicza. Przypomnę, że kilka lat temu „zabetonowano” park przy amfiteatrze. Dziś mieszkańcy ulic 11go Lutego czy Kmicica ze łzami w oczach opowiadają nam o wycince drzew, które rosły tu, gdy rodziły się ich dzieci. – mówi Łukasz Puźniecki, lider  Stowarzyszenia. Wnioskujemy również o wyegzekwowanie na wykonawcach lepszego zabezpieczenia inwestycji pod kątem bezpieczeństwa mieszkańców, którzy od kilku miesięcy żyją na jednym wielkim placu budowy”.

W złożonym piśmie stowarzyszenie Lepsze Polkowice zażądało także pilnego przedstawienia harmonogramu inwestycji prowadzonych obecnie na ternie gminy Polkowice wraz ze wskazaniem ile wynoszą  opóźnienia w ich realizacji oraz przekazania informacji czy stwierdzono naruszenia warunków zawartych umów i jeśli tak to czy wyciągnięto konsekwencje wobec wykonawców?

Nie protestujemy przeciwko inwestycjom, ale sposobowi ich prowadzenia! Obecnie  nasze miasto to wielki chaotyczny plac budowy. Około godz. 14 mamy paraliż komunikacyjny. Inwestycje się  przedłużają i nakładają na siebie. Generuje to ogromne koszty ekonomiczne, społeczne i stwarza trudności dla mieszkańców Polkowic  dodaje Bogusław Godlewski  
z Lepszych Polkowic.


Na koniec chcemy spytać gdzie są radni Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic i dlaczego nie wsłuchują się w głos mieszkańców? – mówi Krzysztof Nester, przewodniczący Rady Powiatu w Polkowicach.  –W ankiecie, którą w tym tygodniu przeprowadziło  stowarzyszenie Lepsze Polkowice udział wzięło blisko 400 osób. 80 % z nich uznało, że parki w Polkowicach powinny zachować dotychczasową formę. Strefy rozrywki powinny być budowane, ale nie kosztem terenów zielonych, jak ma to miejsce na osiedlu Sienkiewicza. To tylko potwierdza tezę, iż polkowickie władze nie liczą się z mieszkańcami i jest to kolejny z argumentów za odwołaniem z funkcji Arkadiusza Blocha.

 

Poprzedni artykułŻelazny Most ma nowego sołtysa
Następny artykułOdebrali budowę ronda, zapomnieli o niedoróbkach?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

4 KOMENTARZE

  1. Oj prezesie Łukaszu czas chyba na zmiany w ARLEG-u, bo wróble ćwierkają…

  2. Idą po władzę. I dobrze! Wiesiek, Emil – pakujcie się, bo jesienią nie zdążycie.

  3. Nareszcie ktoś miał odwagę powiedzieć, że Bloch zasługuje na dymisje!! Wszyscy o tym mówią na mieście. I o jeszcze jednym powodzie, ale z tego to już będzie ksiądz w konfesjonale spowiadał :-))))

Comments are closed.