Mieszkańcy powiatu korzystają z Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa

0
924

Mieszkańcy powiatu polkowickiego korzystają coraz częściej z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wirtualna aplikacja ma ułatwiać kontakt z policją i sprawić, że nasze otoczenie stanie się bezpieczniejsze.

Tylko w samym lipcu  policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zarejestrowali blisko 40 zgłoszeń, z których potwierdzonych zostało 41 procent. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane.

W lipcu większość zgłoszeń, bo aż 31 dotyczyła zagrożeń związanych z ruchem drogowym. Zdecydowanie najczęściej nanoszonym zgłoszeniem było  przekraczanie dozwolonej prędkości – 65%, a kolejnym nieprawidłowe parkowanie – 10 %. Ważnymi problemami dla mieszkańców, jak wynika z analizy zgłoszeń otrzymanych za pośrednictwem KMZB, były również zagrożenia związane z grupowaniem się małoletnich zagrożonych demoralizacją oraz spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych- informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy jednak do zgłaszania interwencji pilnych, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym jednostki Policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Przypomnijmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w województwie dolnośląskim od października 2016 r. i jest dostępna na stronie Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz pod adresem www.mapy.geoportal.gov.pl. 

Poprzedni artykułDerby dla Polkowic
Następny artykułStawiają place zabaw, by później je zamykać
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651