Lepiej późno niż wcale

0
1018

Dokładnie 235 dni potrzebował Burmistrz Polkowic, aby przypomnieć sobie o ratownikach górniczych i zamontować tabliczkę z nazwą. Rondo Ratowników Polskiej Miedzi w Sobinie doczekało się w końcu tabliczki. Konieczna była interwencja Stowarzyszenia Lepsze Polkowice.

Zgodnie z podjętą przez polkowickich radnych ustawą, rondo w Sobinie nosi nazwę Ratowników Polskiej Miedzi. Od tamtej pory wiedział o tym jedynie magistrat i inicjatorzy nadania tej nazwy, bowiem przez 235 dni nie informowała o tym żadna tabliczka. Dopiero po interwencji Stowarzyszenia Lepsze Polkowice, na rondzie pojawiła się tabliczka. O sprawie pisaliśmy tutaj: OBIECANKI POLKOWICKIEJ WŁADZY.

Bogusław Godlewski- Stowarzyszenie Lepsze Polkowice

Rondo nosi nazwę Ratowników Polskiej Miedzi, ponieważ mieszkańcy dostrzegają i cenią sobie ich pracę i poświęcenie. Wielokrotnie narażają swoje życie, by ratować naszych przyjaciół, sąsiadów, rodzinę… Ich trud i poświecenie postanowiliśmy uhonorować nazwą ronda, przez które przejeżdżamy niemal codziennie. Ku pamięci– komentuje sprawę Bogusław Godlewski ze Stowarzyszenia Lepsze Polkowice. –Naprawdę jest to przykre, że można w taki sposób potraktować sprawę i pamięć o ratownikach- dodaje.

 

Dla porównania, przypominamy otwarcie ronda imienia Polskiej Niezapominajki, kiedy w uroczystościach otwarcia skrzyżowania, udział wzięły dzieci wszystkich przedszkoli z terenu gminy Polkowice, przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

Foto: polkowice.eu/ Roman Tomczak

 

 

Poprzedni artykułEkstremalne temperatury w Polkowicach
Następny artykułEdukacja maszyn
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651