Na motocyklu bez uprawnień i pod wpływem narkotyków

0
953

Polkowiccy policjanci zatrzymali motocyklistę, który poruszał się jednośladem mimo braku uprawnień. Zatrzymany 35-latek miał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem.

Kierowca wpadł przy kontroli drogowej w Polkowicach. Już na samym jej początku okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Radwanice nie posiada prawa jazdy kategorii „A”.

Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na nienaturalne zachowanie kierowcy oraz jego wyraźne zdenerwowanie zaistniałą sytuacją. Przeprowadzone przeszukanie doprowadziło do znalezienia przy mężczyźnie suszu roślinnego oraz kryształków, które po badaniach okazały się być pochodnymi marihuany oraz metaafetaminy– wyjaśnia st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Motocyklista został również przebadany narkotestem. Badanie wykazało obecność marihuany, amfetaminy i metaamfetaminy. Teraz odpowie nie tylko za posiadanie substancji odurzających i byciu pod ich wpływem, ale i za kierowanie motocyklem mimo braku uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, zgodnie z zapisami kodeksu karnego, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2, a za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii można trafić do zakładu karnego nawet na 3 lata.

 

 

 

Poprzedni artykułEdukacja maszyn
Następny artykułJuż za kilka dni poznamy termin wyborów samorządowych
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651