Premier Mateusz Morawiecki zdecydował. Wybory samorządowe 21 października

0
765

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. II tura odbędzie się więc 4 listopada. Tak zdecydował premier Mateusz Morawiecki.

Decyzja Prezesa Rady Ministrów została opublikowana dzisiaj w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z zarządzeniem, wybory samorządowe odbędą się 21 października, a tym samym II tura wyborów 4 listopada.

Oznacza to również, że rusza kampania wyborcza, której koniec przypadnie oficjalnie o godzinie 24 19 października.

Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków– poinformował premier na swoim Twitterze.

Teraz do 27 sierpnia kandydaci mają czas na zawiadomienie PKW lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. Natomiast do 16 września, godziny 24.00 można zgłaszać terytorialnym komisjom wyborczym listy kandydatów na radnych (odrębnie dla każdego okręgu).

Do 26 września, do godziny 24.00 można zgłaszać gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Zaś od 6 do 19 października rozpocznie się nieodpłatne rozpowszechnianie w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze.

19 października oficjalnie zakończy się kampania, a 21 października odbędzie się głosowanie.

 

 

 

Poprzedni artykułKobieta Roku
Następny artykułPolkowiczanka walczy o tytuł położnej na medal
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651