Ogrodzili plac zabaw po interwencji Lepszych Polkowic

0
2853

Konieczne były pisma i wielokrotne interwencje, żeby władze miasta zwróciły uwagę na niezabezpieczoną budowę placu zabaw przy ul. 11- lutego w Polkowicach. Ogrodzenie się pojawiło, ale jego bylejakość  pozostawia wiele do życzenia…

Na budowie, wśród wystających prętów i niezabezpieczonych kabli, bawiły się dzieci. O mały włos nie doszło tam do tragedii. O  sprawie pisaliśmy tutaj:

Skandal na budowie. Dziecko mogło się nabić na wystające pręty!

Ponad dwa tygodnie temu Stowarzyszenie Lepsze Polkowice zawnioskowało o odwołanie zastępcy burmistrza Polkowic, który zajmuje się inwestycjami w mieście. Burmistrz od miejskich inwestycji widocznie nie dorósł do wykonywanej funkcji, bowiem zarzucono mu odpowiedzialność za chaos inwestycyjny oraz niewystarczające wyegzekwowanie na wykonawcach zabezpieczenia placów budowy.

Stowarzyszenie interweniowało kilka dni temu po raz kolejny. Tym razem nierozsądne działania władz mogły doprowadzić do utraty zdrowia i życia dzieci.

Plac budowy został w końcu ogrodzony, ale niestabilna konstrukcja, nie powstrzymuje ciekawskich dzieci przed wchodzeniem na teren realizowanej inwestycji.

Według deklaracji urzędu, wykonawca rozważa możliwość zatrudnienia stróża. Mamy tylko nadzieje, że decyzja zostanie podjęta jeszcze przed ukończeniem budowy.

 

 

 

 

Poprzedni artykułGórnik Polkowice wrócił na ściezkę zwycięstw
Następny artykułPodsumują wakacje
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651