Komplet punktów w Kluczborku i fotel wicelidera

0
1207

W meczu 4. kolejki piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice zwyciężyli w Kluczborku miejscowy MKS 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla zielono-czarnych zdobył z rzutu wolnego Marek Opałacz.

Po 4 serii spotkań o mistrzostwo 3 ligi piłkarze Górnika z Polkowic z 9 punktami zajmują pozycję wicelidera. A w najbliższą środę okazja do wskoczenia na pozycję lidera. O godzinie 18.00 w Polkowicach Górnik podejmował będzie Stilon Gorzów.

Mecz w Kluczborku był swojego rodzaju testem możliwości Górnika w tym sezonie. Kluczbork to spadkowicz z 2 ligi nie kryjący aspiracji do powrotu w szeregi drugoligowców.
Przyjezdni prowadzenie objęli w 23 minucie kiedy do rzutu wolnego podszedł Marek Opałacz. Piłka bita przez kapitana Górników zanim zatrzymała się w siatce odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy i wpadła do siatki.

Gospodarze najładniejszą akcję przeprowadzili w 35 minucie. Prawą stroną kiwnął Piotr Makowski i podał do znajdującego się na piątym metrze Pawła Krauza. Nasz „Ibra” huknął jak z armaty i tylko dobrze wmurowany w podłoże słupek uratował Polkowice przed stratą gola. W 50 minucie świetnie interweniował Bartosz Poloczek. Wtedy to z ostrego kąta uderzał Kornel Ciupka, a sparowana futbolówka minimalnie światło bramki. To była ostatnia w tym meczu szansa Górnika na podwyższenie rezultatu.
W minucie 60 kapitalnie z dystansu przymierzył Kamil Nitkiewicz i wyciągnięty jak struna Jakub Kopaniecki musiał piąstkować

MKS Kluczbork – KGHM ZANAM Górnik Polkowice 0:1 (0:1)
Bramki: 23 Marek Opałacz

MKS Kluczbork : Poloczek – Nitkiewicz, Gierak, Krawczun, Orłowicz (52 Dyr) – Reisch (79 Lewandowski), Sobala, Węglarz (81 Glanowski), Gadecki (70 Okraszewski), Makowski – Krauz

KGHM ZANAM Górnik Polkowice: Kopaniecki – Magdziak Mateusz, Kowalski-Habrek, Fryzowicz, Galas (83 Konefał), Ciupka (90 Maciej Magdziak), Radziemski (73. Azikiewicz), Bacewicz, Szuszkiewicz (79 Bednarski), Opałacz, Ekwueme