Inauguracyjna wygrana juniorów młodszych

0
1130

Juniorzy młodsi Górnika Polkowice rywalizujący w lidze wojewódzkiej zwyciężyli w 1. kolejce zespół Miedzi Legnica 2:1. Dwie bramki dla podopiecznych trenera Grzegorza Karmelity zdobył Mazurowski.

Pierwsze pół godziny, to przespane minuty w wykonaniu Górnika. W tym czasie zespół z Legnicy wyszedł na prowadzenie. Polkowiczanie szybo odpowiedzieli bramką Mazurowskiego z rzutu karnego. Do końca pierwszej połowy zielono-czarni mieli kolejne okazje do objęcia prowadzenia, niestety bez rezultatu.
W 61 minucie Mazurowski po raz kolejny trafił do bramki rywala i mecz zakończył się wygraną juniorów Górnika 2:1.

Trener Grzegorz Karmelita: Trudne a zarazem bardzo udane spotkanie w wykonaniu obu zespołów. O 30 minutach pierwszej połowy chciałbym zapomnieć, ale dalszy przebieg gry to pokaz mocy i charakterów moich podopiecznych. Uważam, że w całym meczu zasłużyliśmy na (powiem nieskromnie) więcej bramek, ale czasami tak się układa spotkanie. Wygrywając 2:1 jesteśmy bardzo zadowoleni, a niewykorzystane sytuacje?…. no cóż, za dzień dwa nikt już nie będzie o tym pamiętał. Oczywiście, będziemy pracować nad tym elementem i wyciągać wnioski. Cieszymy się z tych pierwszych trzech punktów i szykujemy na kolejne spotkanie ze Śląskiem Wrocław.

Górnik Polkowice – Miedź Legnica 2:1
Bramki: Mazurowski 2

Skład: Szwaj, Marciniak, Bańka, Kuriata, Hoja, Januszko, Bugaj (Sulima), Kasprzyszak, Korzepa, Leśniewski (Czerep), Mazurowski