Obiecanki- cacanki, czyli o tym, jak PdMP od 20 lat obiecuje szpital

6
2975

To już pewne. Wiesław Wabik powalczy o fotel burmistrza. Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic przedstawiło swoich kandydatów do rady miejskiej i powiatu oraz zaprezentowało główne tezy programowe. A w tych, szału nie ma. Przedwyborcze obiecanki różnią się niewiele od tych, które PdMP zaprezentowało w poprzednich wyborach.

Urzędujący Burmistrz jest kandydatem Stowarzyszenia Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic. W czasie konferencji prasowej stowarzyszenie przedstawiło kandydatów do rady miejskiej, powiatu oraz swoje deklaracje wyborcze. Wśród nich znalazła się budowa szpitala w Polkowicach, stworzenie atrakcyjnych miejsc pracy, Domu Dziennego Pobytu, zwiększenie liczby miejsc w żłobkach, powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej i Rady Seniorów.

Program zdaje się nie zaskakiwać niczym nowym. Już w 1998 roku PdMP obiecywało m.in. budowę szpitala. Na przedwyborczych obiecankach się jednak skończyło.

Deklaracja wyborcza PdMP z 1998 roku. Powstanie szpitala było wówczas priorytetem. 20 lat później stowarzyszenie obiecuje to samo.  foto: materiał archiwalny redakcji

Historia, jak widać, lubi się powtarzać. 20 lat później PdMP obiecuje to samo, a program wyborczy zdaje się być stworzony na zasadzie “kopiuj- wklej”. To jednak nie koniec. Stowarzyszenie twierdzi, że  powstanie szpitala utrudniali rządzący. O kogo chodzi, skoro władza w Polkowicach nie zmienia się od lat?

To samo dotyczy komunikacji, opieki senioralnej i zdrowotnej. Nie wiadomo również, co mają na myśli rządzący pod hasłem stworzenia nowoczesnego i przyjaznego miasta.

Trafne za to, wydaje się być hasło wyborcze: “Polkowiczanie zasługują na więcej!”.

Trafne, bowiem Polkowiczanie zasługują na więcej, niż obietnice bez pokrycia i lekceważenie ich spraw.

 

 

Poprzedni artykułInauguracyjna wygrana juniorów młodszych
Następny artykułPuźniecki kandydatem na Burmistrza
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

6 KOMENTARZE

 1. W końcu fakty pokazują jak długo mieszkańcy nabijani są w butelkę. 20 lat temu szpital, do tej pory nawet nie drgnęło. I mają czelność ubiegać się o kolejną kadencję.

 2. Co za tumanica pisala ten tekst. Brak elementarnej wiedzy o funkcjonowaniu sluzby zdrowia w Polsce. Blazenada PO-wska.

 3. Widać że PDMP postawiło na młodych. Hasło dobrali sobie super niczym PiS z nowymi bilboardami – oni odebrali złodziejom i dali dzieciom, a nasi? Są polkowiczanami i zasługują na więcej! Więcej członków rodzin powciskać do spółek i spółeczek, do rady gminy, starostwa! Więcej i więcej! Przez 24 lata się nienachapali? Żałosne.
  Od 24 lat te same gęby, te same puste obietnice – popatrzmy:
  – Emilian Stańczyszyn vel wizjoner – sami wszyscy doskonale wiemy jaki miał ciekawy epizod w swoim życiu (w każdym normalnym mieście nikt by mu nie pozwolił być przewodniczącym rady miasta). Jego osiągnięcia? bez komentarza.
  – Wiesław Wabik – jego największe osiągnięcie w ostatnim czasie to opracowane do perfekcji pozowanie do zdjęć w kazdej okazji (przez ostatnie 3.5 roku się uczył teoretycznie, a od kilku miesięcy poszedł w praktykę)
  – Irek Traczyk – cudowna postać, chłop śpi jak mówi, ale to pewnie ze zmęczenia, bo pozostał mu dylemat jak tu pomalować tyle bloków w mieście – sam nie da rady, to może firma brata wizjonera mu pomoże
  – Arkadiusz Bloch – chodzący ideał, jednym z jego największych ostatnio osiągnięć jest rozpacz jednego mężczyzny (podwładnego z resztą) no i w cudowny sposób rozkopane i czasem unieruchomione miasto
  – Eugeniusz Kicaj, śweży, niczym nie zmącony młodzieniec, który na Polkowicach Dolnych podczas poprzedniej kampanii tyle naobiecywał mieszkańcom osiedla, że do tej pory nic mu z tego nie wyszło. Może dlatego, że on przez te ostatnie 4 lata układał, przekładał plany zagospodarowania parku na dolnych no i pozostałego miliona pomysłów na poprawę życia mieszkańców. No i jest trochę jak Yeti, wszycy wiedzą jakiś Kicaj jest, ale niewielu go widziało tak się zaszył
  – Leśniak Anna, na osiedlu Sienkiewicza co poniektórzy wiedzą, że jest radną, ale jak Eugeniusza – czy ktoś ją tam widział?
  – Marek Tramś – człowiek opanowany lubiący się troszkę poprzebierać, np. w mundur górniczy. Jego największym osiągnięciem jest wybudowanie obrzydliwego budynku starostwa w żaden sposób nie wpisującego się w otoczenie
  – Bełda, Dąbrowska, Węgierska, lekarze z naszego pieknego zarządzanego przez Panią Kośmider PCUZ, której możemy podziękować za kolejki do lekarzy i do rejestracji. Może jak juz PDMP po raz 50-ty obiecując szpital dotrzyma słowa to awansuje na dyrektora szpitala!
  (http://regionfan.pl/polkowice-wola-placic-kary-niz-budowac-szpital/)
  – Beata Betka – dziwię się, że jeszcze nie otrzymała statuetki Gazela Biznesu za prowadzenie Aquaparku. Może w swojej skromności zapomniała się zgłosić? W sumie, to nie jestem pewny ale chyba tą statuetkę się otrzymuje jeśli przedsiębiorstwo się rozwija i przynosi ZYSKI, a naszemu parkowi wodnemu cyferki zapierdzielają jak diabli, ale w stronę minusa bardziej niż plusa
  – Lenczuk, Liberski kolejni młodzi z otwartymi umysłami 🙂
  Nie wspomnę już o klanach rodzinnych 2x Wabik, 2x Stańczyszyn, 2x Bloch!
  I na koniec perełka: Stasia Bocian, otwarta, doświadczona pełna werwy i cud kobieta w tej bandzie. W PdMP jest tak dawno, że nawet chyba sama nie pamięta od kiedy – i to jest zasługa: Wierność, Oddanie, Szacunek do Wodza i wizjonera w jednej osobie.
  Może ktoś z PSMP odpowie na pytanie: Dlaczego przez tyle lat okłamywano nas w sprawach:
  – budowy szpitala (nierealne mżonki, puste obietnice)
  – poprawy komunikacji między miastami regionu? Kolej? Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. Póki co to podczas rządów wizjonera i spółki komunikacja padła na pysk – spróbujcie w niedzielę rano pojechać komunikacją do Głogowa 😉 HEHEHEHE Są rzeczy na tym świecie niemożliwe i prędzej okopię się w wodzie niż PDMP dotrzyma jakiegokolwiek słowa.
  Jest jeden duży sukces PDMP – zastali polkowice zazielenione, oddadzą betonowe.
  Czemu przez 24 lata mając wielomilionowe budżety (obecnie grubo ponad 200 milionów rocznie) nic się spektakularnego nie działo, a przed wyborami nie można zliczyć inwestycji? Pieniądze się nagle rozmnożyły? Może się gdzieś odnalazły?
  Polkowiczanie opamiętajcie się i nie dajcie im więcej szansy na aby CI WYBRANI polkowiczanie dostali jeszcze więcej! W końcu łączy ich przeszłość, tfu, przyszłość. Tak jest napisane na naleśniku w nowym logo.

 4. Cudowny komentarz 🙂 podsumowanie całego ich dorobku, hmm…dorobku? raczej rozpusty, folwarku, rządzenia pod swojemu……..
  Nic dodać nic ująć……podsumowując…TYM PAŃSTWU DZIĘKUJEMY !!!!!

 5. PDMP chce zwiększyć dotację dla przedszkola Beaty Chaczko o 40 tysięcy. Akurat w kampanii wyborczej. Czy to jest próba podkupienia konkurencji?

Comments are closed.