Puźniecki kandydatem na Burmistrza

6
4966

Kandydatem Lepszych Polkowic na burmistrza Polkowic będzie Łukasz Puźniecki. Dziś odbyła się prezentacja kandydata oraz najważniejszych tez programowych z jakimi ugrupowanie to chce wygrać wybory w mieście. Doszło też do symbolicznego skruszenia betonu, który ma oznaczać początek zmian w Polkowicach.

Pora skruszyć betonową skorupę pod którą uwięziona została ogromna energia i potencjał tego miasta. Czas odbetonować Polkowice! Zarówno w tym wymiarze symbolicznym, polegającym na zmianie myślenia, na zmianie pokoleniowej zarządzających tym miastem, jak i wymiarze praktycznym oznaczającym nie dopuszczenie nigdy więcej do zabierania mieszkańcom ich miasta, zielonych przestrzeni odpoczynku i zalewnia ich betonem, jak tu w tym parku– powiedział Łukasz Puźniecki.

W swojej wypowiedzi kandydat Lepszych Polkowic na burmistrza Polkowic wskazał problemy z jakimi nie uporało się przez ostatnie 25 lat rządzące miastem Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic Chlubą miasta była najmłodsza starówka, jednak władze miejskie do tej pory nie znalazły pomysłu na ożywienie tego martwego dziś serca miasta. Byliśmy dumni z jednego z pierwszych w Polsce Aquaparków, który dziś coraz bardziej popada w przysłowiową ruinę. Zamiast  obiecanej od lat kolei władze zafundowały mieszkańcom  kolejki: kilkudniowe kolejki rodziców chcących zapisać swoje dzieci do żłobka, kolejki do przychodni zdrowia i o czym wstyd mówić kolejki w oczekiwaniu na spotkanie mieszkańców z burmistrzem. Wreszcie, wraz ze wzrostem środków w budżecie, malała troska o gospodarne ich wydawania. Nie jest sztuką zarządzać ponad 200 mln budżetem i wymieniać dobre chodniki czy ścieżki rowerowe na nowe. Sztuką jest rządzić rzetelnie, transparentnie i po gospodarsku, z roztropnością, z jaką musi gospodarować każda polkowicka rodzina od pierwszego do pierwszego – mówił Łukasz Puźniecki –Potrzebna jest dyskusja o tych problemach. Dlatego zapraszam pana Wiesława Wabika na debatę o stanie Polkowic. Mieszkańcy od lat oczekują na taką debatę!

Podczas prezentacji kandydat na burmistrza przedstawił lidera listy powiatowej Lepszych Polkowic Bogusława Godlewskiego oraz liderów list w wyborach do Rady Miejskiej: Piotra Ożóga, Sławomira Tarnowskiego i Mariusza Zybaczyńskiego. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu został Krzysztof Nester, a rzecznikiem prasowym Jan Pociecha.

Na konwencji programowej przedstawione zostaną szczegóły programu skupione wokół poprawy sześciu obszarów funkcjonowania gminy: zarządzania miastem, wspierania przedsiębiorczości, poprawy komunikacji, ochrony  środowiska i zieleni w gminie, działań na rzecz tradycji i tożsamości oraz lepszego standardu życia. 

Do przeprowadzenia zasadniczych zmian w tych 6 dziedzinach funkcjonowania naszej gminy niezbędny jest również sprawny aparat administracyjny. Dlatego należy otworzyć ścieżki awansu urzędnikom i pracownikom jednostek gminy średniego szczebla, którzy cechują się kreatywnością i zaangażowaniem.  Decydować o tym muszą zawsze  kompetencję i wysokie kwalifikacje, nigdy zależności rodzinne czy towarzyskie- dodaje Puźniecki. 

Łukasz Puźniecki ma 36 lat i od urodzenia mieszka w Polkowicach. Wychowywał się na osiedlu Gwarków i tam kończył szkołę podstawową. Maturę zdawał w polkowickim Liceum Ogólnokształcącym. Ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Stale podnosi swoje kwalifikacje:  studiował gospodarkę lokalną na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr oraz zarządzanie projektami na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Był radnym Rady Miejskiej w Polkowicach, a obecnie jest menadżerem i działaczem społecznym. Przez cały okres aktywności zawodowej związany jest z pozyskiwaniem środków z UE dla polskiej gospodarki. Od 2016 roku jest Prezesem Agencji Rozwoju Regionalnego „ARLEG” S.A. w Legnicy.

Dziecięca pasja do gry w szachy trwa nieprzerwanie. Lubi również wędrówki po górach oraz literaturę – zwłaszcza biografie. Jest miłośnikiem historii Kresów Wschodnich oraz uważnym analitykiem trendów towarzyszących rozwojowi obszarów miejskich.

 

Poprzedni artykułObiecanki- cacanki, czyli o tym, jak PdMP od 20 lat obiecuje szpital
Następny artykułEfektowna wygrana Górnika

6 KOMENTARZE

  1. Puźniecki menedżer. Dobre. Co wy ludzie bierzecie. Lepsze dragi🤣🤣

  2. Zgadza się, bo na rynku nic się nie dzieje. Trzeba to zmienić!! Popieram 🙂

Comments are closed.