Zamet póki co bez pieniędzy gminnych

0
736

Jerzy Szczupak – burmistrz Przemkowa przekazał przedstawicielom stowarzyszeń działających w Gminie Przemków promesy na finansowanie zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu. O pieniądze nie aplikował grający w klasie okręgowej Zamet Przemków!

W konkursie na realizację tych zadań publicznych aplikowało 5 stowarzyszeń: UKS Przemków Huta, LZS Ostaszów, Koło Wędkarskie, UKS Szach-Mat, Stowarzyszenie Nasze Miasto Przemków. 

Na realizację zadań Gmina przeznaczyła 100 000zł. Rozdysponowano 57 000zł. A co z Zametem? – Żartobliwie można powiedzieć, że Zamet zaliczył falstart, bo mimo wydłużenia okresu na składanie wniosków z 21 do 40 dni, działacze Zametu nie zdążyli złożyć wniosku – wyjaśnia burmistrz Jerzy SZCZUPAK.

Burmistrz poprosił działaczy Zametu aby z tego “falstartu” wytłumaczyli się przed Radą Sportu. Nie oznacza to, że Zamet zostanie bez środków życia. – Niebawem ogłosimy kolejny konkurs na podział środków na sport i Zamet będzie mógł ubiegać się o pieniądze. Na pewno będziemy chcieli rozdysponować 43 tysiące, które nam zostały, ale czynię starania aby były to jeszcze większe pieniądze na sport i kulturę fizyczną w naszej gminie – dodaje burmistrz Jerzy Szczupak.

Zamet ma szanse, ale podobnie jak stowarzyszenia, które obecnie też dostały pieniądze…

Poprzedni artykułCzterdzieści lat doświadczeń
Następny artykułWstydzą się za polkowickie inwestycje