Czy dojdzie do debaty Puźniecki – Wabik?

5
3352

Kandydat na Burmistrza Polkowic Łukasz Puźniecki zaprosił obecnego włodarza gminy do wspólnej debaty. Czy Wiesław Wabik podejmie rzuconą rękawicę?

W zawieszeniu pozostaje temat debaty na jaką Łukasz Puźniecki, kandydat Lepszych Polkowic na burmistrza, zaprosił obecnego włodarza gminy Wiesława Wabika.

Przypomnijmy, podczas inauguracji kampanii samorządowej Łukasz Puźniecki w swojej wypowiedzi wskazał problemy z jakimi nie uporało się przez ostatnie 25 lat rządzące miastem Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic. 

Chlubą miasta była najmłodsza starówka, jednak władze miejskie do tej pory nie znalazły pomysłu na ożywienie tego martwego dziś serca miasta. Byliśmy dumni z jednego z pierwszych w Polsce Aquaparków, który dziś coraz bardziej popada w przysłowiową ruinę. Zamiast  obiecanej od lat kolei władze zafundowały mieszkańcom  kolejki: kilkudniowe kolejki rodziców chcących zapisać swoje dzieci do żłobka, kolejki do przychodni zdrowia i o czym wstyd mówić kolejki w oczekiwaniu na spotkanie mieszkańców z burmistrzem. Wreszcie, wraz ze wzrostem środków w budżecie, malała troska o gospodarne ich wydawania. – mówił Łukasz PuźnieckiPotrzebna jest dyskusja o tych problemach. Mieszkańcy od lat oczekują na taką debatę.

W odpowiedzi na to zaproszenie komunikat wydał rzecznik prasowy Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic: Odpowiadając na medialne zaproszenie jednego z kandydatów do debaty wyborczej zapewniam, że burmistrz Wiesław Wabik jest człowiekiem otwartym na dyskusję. Pragnę jednak zauważyć, że obecnie jesteśmy na początku samorządowej kampanii wyborczej. Wszystkich kandydatów na burmistrza Polkowic poznamy dopiero 26 września. Warto uszanować również ich oczekiwania w tym zakresie. Dlatego burmistrz Wiesław Wabik zaprosi do dyskusji o naszej gminie wszystkich zgłoszonych kandydatów, ponieważ Polkowiczanie zasługują na więcej!

Deklaracja rzecznika PdMP może oznaczać, że zaproszenie do debaty wystosowane przez lidera Lepszych Polkowic może okazać się skuteczne i mieszkańcy będą mieli możliwość przyjrzenia się pierwszej od lat debacie kandydatów ubiegających się o urząd burmistrza w Polkowicach.

 

Poprzedni artykułWstydzą się za polkowickie inwestycje
Następny artykułMarciniak czwartym kandydatem na burmistrza
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

5 KOMENTARZE

  1. Jestem bardzo ciekawa takiej debaty bo do tej pory tego w Polkowicach nie było. A faktycznie pieniedzmu to u nas sie słabo gospodaruje 🙁

  2. Tylko błagam burmistrza, niech ta debata nie będzie pokazywana w Telewizji Polkowice. Niech to zarejestruje telewizja Miedziowego.pl i pokaże na swojej stronie, przynajmniej zobaczy to szersza polkowicka publika a nie tylko posiadacze telewizji kablowej, którzy w dzisiejszych czasach są już raczej w mniejszości.

    • Jeśli do takowej dojdzie to na pewno będzie w całości zarejestrowana. Nic nie umknie i nie będzie propagandy :):)

  3. W debacie powinien wziąć również udział kandydat na burmistrza Wojciech Marciniak z Prawo i Sprawiedliwość, które w naszym regionie cieszy się ogromnym poparciem.

Comments are closed.