Chcieli upozorować kolizję ale im nie wyszło

0
923

Miała to być typowa “stłuczka”. Kierowca w trakcie skrętu w prawo z drogi podporządkowanej, jednocześnie obsługiwał samochodowe radio i przez nieuwagę miał wymusić pierwszeństwo przejazdu. Policjanci z Gaworzyc ustalili jednak inną wersję.

Do zderzenia volkswagena i citroena doszło w zeszły poniedziałek.

Pracujący na miejscu policjanci analizując relacje uczestników oraz uszkodzenia obu pojazdów nabrali podejrzeń, że kolizja została sfingowana. Doświadczenie dzielnicowych wśród, których znalazł się pasjonat motoryzacji oraz funkcjonariusz z praktyką w wydziale ruchu drogowego wskazywało, że relacja uczestników z przebiegu kolizji jest mało prawdopodobna, a uszkodzenia samochodów nie mogły powstać w wyniku opisywanego przez trójkę mężczyzn zdarzenia– informuje Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP Polkowice.

Podejrzenia policjantów potwierdzili przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz biegły sądowy z zakresu kryminalistycznej rekonstrukcji wypadków drogowych oraz techniki samochodowej.

Zabezpieczone ślady oraz czynności przesłuchania pozwoliły postawić zarzut przestępstwa upozorowania kolizji drogowej w celu wyłudzenia odszkodowania. Teraz mężczyznom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Poprzedni artykułMarciniak czwartym kandydatem na burmistrza
Następny artykułByła ścieżka rowerowa i jej nie ma. Absurdów inwestycji ciąg dalszy
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651