Marciniak czwartym kandydatem na burmistrza

0
1681

KW Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że Wojciech Marciniak zostanie kandydatem na urząd burmistrza Polkowic. W czasie konferencji, która odbyła się pod polkowickim Aquaparkiem, kandydat na burmistrza zadeklarował rozwiązanie problemów, z którymi nie radzi sobie obecna władza.


Wojciech Marciniak zajął przed czterema laty drugie miejsce w wyścigu o fotel burmistrza Polkowic. Zaledwie kilkanaście głosów dzieliło go od wystartowania w drugiej turze wyborów. Od tego czasu jest radnym Rady Gminy Polkowice, jako jedyny w jej 21 osobowym składzie stanowi opozycję wobec obozu władzy w postaci radnych PdMP.

Jesteśmy najbogatszą gminą miejską w Polsce, a jednocześnie jesteśmy gminą, która jest zadłużana, spółki generują straty a władza przestała słuchać ludzi – powiedział podczas swojej konferencji Marciniak.

Kandydat zaprezentował także hasło wyborcze. “Polkowice ambitne i gospodarne”.

-Ambitne? Bo musimy się zmierzyć z realnymi problemami. Nie bez powodu spotkaliśmy się tutaj, pod Aquaparkiem. Obiekt jest obecnie nieczynny. Tymczasem przed paroma dniami na sesji Rady Gminy analizowaliśmy dokument rewitalizacyjny, z którego wynika, że 11 tysięcy Polkowiczan żyje na terenach wymagających natychmiastowej rewitalizacji i będących terenami zdegradowanymi. 11 tysięcy ludzi! W jaki sposób Aquapark, mało, że na dodatek nieczynny, ale i generujący rok w rok milionowe straty, wpływa na jakość życia mieszkańców? – dopytywał.

Na konferencji obecni byli także przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości na listach wyborczych. “Jedynką” do powiatu będzie Jan Zarzycki, do rady gminy w czterech okręgach kandydatami z pierwszych miejsc będą: Zdzisław Synowiec, Paweł Kowalski, Józefa Wołoszczuk i Roman Rozmysłowski.

Marciniak to czwarty kandydat na urząd burmistrza w Polkowicach.

Poprzedni artykułCzy dojdzie do debaty Puźniecki – Wabik?
Następny artykułChcieli upozorować kolizję ale im nie wyszło