Bezpłatne badania dla mieszkańców Gminy Chocianów

0
875
foto: pixabay

Mieszkańcy Gminy Chocianów mogą bezpłatnie skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Przez cały wrzesień trwa akcja „Wrzesień dla zdrowia” w CTD Medicus, którą finansuje Miasto i Gmina Chocianów.

Kolejna edycja rozpocznie się już 8 września. Tego dnia mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologicznych i neurologicznych, wykonać badanie USG piersi, tarczycy oraz serca. To również okazja do wykonania badania USG stawów biodrowych i małych dzieci oraz przeprowadzenia diagnostyki nietolerancji mleka u niemowląt i dzieci od 12 miesiąca życia do 3 roku życia. Będzie można wykonać także badanie laboratoryjne PSA/TSH/ Wit. D3

Franciszek Skibicki- Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów

Coroczna akcja cieszy się sporym zainteresowaniem. Zdarzały się przypadki, kiedy mieszkaniec przyszedł na profilaktyczne badanie, a wzywana była karetka pogotowia, bo okazywało się, że jego stan zdrowia jest poważny. Dzięki akcji udało się więc uratować czyjeś zdrowie, a nawet może życie– mówi Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. –Zapraszam mieszkańców gminy Chocianów do korzystania z bezpłatnych badań– zachęca Burmistrz.

Spotkanie 14 września w chocianowskim Medicusie, będzie okazją do skorzystania z konsultacji gastroenterologicznych. 15 września będzie można zrobić USG tętnic dogłowowych i konsultacji ortopedycznych.

Natomiast 22 września mieszkańcy gminy Chocianów będą mogli wykonać ponownie badanie USG piersi, tarczycy oraz brzucha. Chocianowianki tego dnia wykonają ponadto badanie USG narządu rodnego i będą mogły od razu skonsultować się z ginekologiem. Zbadać będzie można również przepływ krwi w tętnicach kończyn dolnych. Badanie dotyczy wszystkich mieszkańców po 50 roku życia oraz pacjentów z cukrzycą po 40 roku życia.

Akcję zakończą badania 29 września. Wówczas będzie Można skonsultować się z alergologiem, zbadać alergię u dzieci, wykonać spirometrię, rhinometrię, FeNo i testy uczuleniowe. Można także wykonać automatyczne badanie ABI- przepływ krwi w kończynach dolnych.

Akcję „Wrzesień dla zdrowia” finansuje Miasto i Gmina Chocianów.

 

Poprzedni artykułGórnik w II rundzie Pucharu
Następny artykułGminne Święto Plonów nie dla wszystkich mieszkańców wsi?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651