Gminne Święto Plonów nie dla wszystkich mieszkańców wsi?

2
2269

Na polkowickich dożynkach gminnych 16 września chcieliby świętować wszyscy rolnicy. Niestety mieszkańcy, którzy nie mają własnego transportu, muszą pozostać w domach.

Przypomnijmy, iż komunikacja miejska na terenie gminy Polkowice nie działa w weekendy. Dlatego Mariusz Zybaczyński, mieszkaniec Sobina, wystąpił w imieniu stowarzyszenia Lepsze Polkowice z wnioskiem o zapewnienie mieszkańcom wsi dojazdu na tą szczególną uroczystość. 

Mariusz Zybaczyński- mieszkaniec Sobina, wystąpił w imieniu stowarzyszenia Lepsze Polkowice z wnioskiem o zapewnienie mieszkańcom wsi dojazdu na tą szczególną uroczystość.

Brak połączeń autobusowych w weekendy wyklucza część mieszkańców nie posiadających samochodów, z normalnego funkcjonowania np. dojazdu do przychodni, sklepu, apteki czy kina w Polkowicach.  Sytuacja ta wymaga nie jednorazowej, ale systemowej zmiany polegającej na rozbudowie sieci komunikacji gminnej i utworzeniu połączeń autobusowych na wioski również w weekendy– mówi Mariusz Zybaczyński. –Warto, aby do tego zagadnienia odniósł się pełnomocnik burmistrza ds. transportu i obszarów wiejskich i wskazał, jakie działania zostały podjęte w temacie skomunikowania polkowickich wsi.

W gminie Polkowice jest 15 sołectw. Od dnia 1 stycznia 2008 r. obecny Zakład  Komunikacji w Polkowicach jako jednostka organizacyjna gminy Polkowice przejął obowiązki organizowania i  nadzorowania komunikacji miejskiej w gminie. Jak czytamy na stronie internetowej firmy „ambitne plany Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach to stworzenie do 2020 r. sieci autobusów ze 100% napędem elektrycznym na całym obszarze Gminy oraz zwiększenie taboru do 6 elektrycznych autobusów z rozbudowaną infrastrukturą ładowania, stając się w ten sposób zielonym punktem na mapie Polski.”

Poprzedni artykułBezpłatne badania dla mieszkańców Gminy Chocianów
Następny artykułPolkowiczanka w programie Bake Off Junior!
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

2 KOMENTARZE

  1. Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach informuje, iż organizuje dowozy komunikacją miejską na Święto Plonów w dniu 16 września 2018 r.
    Rozkłady jazdy na stronie ZKM

Comments are closed.