Górnik w II rundzie Pucharu

0
1320

Piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonali w I rundzie Pucharu Polski OZPN Legnica zespół Pogoni Góra 8:0. 3 bramki dla zielono-czarnych strzelił Michał Bednarski. Inne zespoły z naszego regionu walczyły ze zmiennym szczęściem…

Trener Enkeleid Dobi wysłał na mecz pucharowy do Góry zawodników, którzy walczą o pierwszą jedenastkę. Ci nie zawiedli i pewnie pokonali rywala z Klasy Okręgowej 8:0.
Już w 7 min. wynik spotkania otworzył Baranowski. Jeszcze w tej samej połowie trafił Konefał i polkowiczanie schodzili na przerwę prowadząc 2:0. Po zmianie stron nadal na murawie dominowali piłkarze Górnika, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 63 min. na 3:0 podwyższył Świdwa. Chwilę później Bednarski trafił z karnego i zrobiło się 4:0. Od tego momentu miejscowi rzucili przysłowiowy ręcznik, a podopieczni trenera Dobiego zaaplikowali Pogoni kolejne 4 gole. Ostatecznie KGHM ZANAM Górnik Polkowice rozbił drużynę Pogoni Góra 8:0.

Pogoń Góra – KGHM ZANAM Górnik Polkowice 0:8 (0:2)
Bramki: Baranowski 7, 81, Konefał 24, 74, Świdwa 63, Bednarski 65, 75, 77

KGHM ZANAM Górnik Polkowice: Malec – Olszewski, Kocik, Maciej Magdziak, Malawski, Staśkiewicz (55 Azikiewicz), Galas, Baranowski, Świdwa, Bednarski, Konefał.

Srogie baty dostali piłkarze Zametu Przemków, którzy na własnym stadionie przegrali z Górnikiem Złotoryja 1:9. Już lepiej zaprezentował się A-klasowy Zadzior Buczyna , który przegrał z rezerwami Chrobrego Głogów 1:5.
Sparta Grębocice urzadziła sobie poligom strzelecki w Golance Dolnej wyrywając z B-klasowymi Czarnymi aż 15:2 !