Puźniecki: W Polkowicach nie ma miejsca, w którym można wspólnie świętować. Mamy rozwiązanie

1
2584

Podczas ostatniej,  uroczystej sesji Rady Miejskiej debatowano o przebiegu dotychczasowych uroczystości w gminie i powiecie. Stowarzyszenie Lepsze Polkowice zaproponowało swój pomysł.

Z tej okazji w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Polkowicach odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Debatowano podczas niej o przebiegu dotychczasowych uroczystości w gminie i powiecie.

Głos w dyskusji zabrali urzędujący szef gminy – Wiesław Wabik oraz starosta Marek Tramś, a także ksiądz dziekan Jarosław Święcicki, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego dr Włodzimierz Olszewski, Wojciech Fenrich ze stowarzyszenia Patriotyczne Polkowice, a także regionalista Roman Tomczak.

O propozycję wspólnych inicjatywach w ramach obchodów poproszone zostało również stowarzyszeni Lepsze Polkowice, które pisemnie przedłożyło  swoje propozycje.

Łukasz Puźniecki- Stowarzyszenie Lepsze Polkowice

W liście otwartym zapraszającym do organizacji wspólnych obchodów jakie skierowaliśmy w lutym br. do przedstawicieli władz miejskich i środowisk społecznych i politycznych w Polkowicach podnosiliśmy, iż od ponad 25 lat w naszym mieście  nie zagospodarowano ogólnodostępnego miejsca, które służyłoby mieszkańcom czy organizacjom do przeprowadzania uroczystości o charakterze patriotycznym  mówi Łukasz Puźniecki, lider stowarzyszania Lepsze Polkowice – Dlatego proponujemy, aby miejsce to zlokalizowane było w obrębie skweru u zbiegu ulic Browarnej i Targowej oraz wnioskujemy o nadanie temu miejscu imienia Antosia Petrykiewicza – polskiego ucznia, jednego z Orląt Lwowskich, uczestnika walk w obronie Lwowa w 1918, najmłodszego kawalera Orderu Virtuti Militari.

W opinii Łukasza Puźnieckiego wskazana lokalizacja byłaby jednocześnie miejscem, w którym w przyszłości mógłby powstać pomnik, przy którym mieszkańcy i przedstawiciele środowisk społecznych i politycznych mogliby organizować  uroczystości i obchody o charakterze patriotycznym takim jak składanie kwiatów z okazji Święta Narodowego 3 Maja czy Narodowego Święta Niepodległości.

Róg ul. Targowej i Browarnej- to zaproponowane miejsce przez Stowarzyszenia Lepszych Polkowic

Drugą inicjatywą jaką podejmie stowarzyszenie Lepsze Polkowice jest organizacja biegu „100 kilometrów na 100 lat niepodległości”.  Do wydarzenia tego mają zostać zaproszeni wszyscy mieszkańcy, którzy pokonując dystans symbolicznego 1 km uczczą tegoroczną rocznicę.

Poprzedni artykułVIII Mistrzostwa Strzeleckie Policjantów województwa dolnośląskiego
Następny artykułMilionerzy z ratusza
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

  1. Ale wy kreatywni jesteście w tych Lepszych Polkowicach. Gratuluję, wizjonerzy na miarę de Gasperiego, Adenauera. Normalnie szok 🙂

Comments are closed.