Podatek od nieruchomości do likwidacji

0
2534

Koniec podatku od nieruchomości – pierwszy sukces polkowickiej opozycji w kampanii wyborczej!

Dziś na polkowickim portalu miejskim pojawiła się zapowiedź urzędującego szefa miasta Wiesława Wabika dotycząca zniesienia podatku od nieruchomości od osób fizycznych. W przyszłym tygodniu projekt stosownej uchwały ma trafić pod obrady do Rady Miejskiej.
– Deklaruję likwidację w Polkowicach podatku od nieruchomości od osób fizycznych. Rozmawiałem o tym z naszymi mieszkańcami podczas ostatnich tygodniowych konsultacji. – napisał na swoim profilu na FB Wiesław Wabik.
Pomysł ten jednak nie jest nowy i pojawił się już tej kampanii w propozycjach komitetów Lepsze Polkowice oraz Prawo i Sprawiedliwość.
– Z mieszkańcami wystarczy zacząć rozmawiać, wówczas usłyszy się co jest dla nich najważniejsze. Szkoda, że na te rozmowy obecny szef gminy zdecydował się na miesiąc przed wyborami. Zaczyna to przypominać desperackie próby odbudowania zaufania dla ekipy PdMP, która rządzi Polkowicami od blisko 25 lat i nie była w stanie do tej pory zrealizować takich pomysłów. – komentuje Łukasz Puźniecki, kandydat Lepszych Polkowic na burmistrza.
Postulat zniesienia podatku od nieruchomości w swoim programie zawarł również komitet Prawo i Sprawiedliwość.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że obecne władze realizują program przedstawiony przez Prawo i Sprawiedliwość . Zapraszam do korzystania z Przepisu na Polkowice, gdzie jest więcej porad o tym jak zarządzać miastem. Można śmiało z nich korzystać. – dodaje polkowicki radny PiS Wojciech Marciniak.
Przypomnijmy, iż w sąsiednim Lubinie mieszkańcy nie płacą podatku od nieruchomości już od 2012 roku.

Poprzedni artykułEwakuacja w markecie- fałszywy alarm
Następny artykułPiłkarze Górnika “gubią”peleton w drodze do 2 ligi