Mieszkańcy ZGZM nadal z jednym PSZOK-iem

1
1526

Gdy w 2015 roku z wielką pompą otwierano Centralny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Działkowej w Polkowicach mieszkańcy Związku Gmin Zagłębia Miedziowego zastanawiali się, dlaczego za kwotę blisko 7 milinów złotych wybudowano na terenie Związku tylko jeden PSZOK. Jak wygląda sytuacja dzisiaj?

PSZOK jest, ale czy odległość z takich miejscowości jak Michałów (ok. 30 km), Gaworzyce (ok. 25 km), czy Przemków (ok. 30 km) zapewnia ich mieszkańcom możliwość łatwego oraz taniego dostarczenia odpadów do PSZOK?

Minęły 3 lata a ZGZM nadal nie wybudował innych obiektów, które ułatwiłby życie mieszkańcom odległych miejscowości.

Faktem jest, że od kilku miesięcy rozpisywane są przetargi na budowę PSZOK-ów
w miejscowościach Chocianów, Radwanice, Przemków i Grębocice ale każda z przedkładanych ofert przewyższa kwotę zabezpieczoną przez Związek. Czy związek źle oszacował koszty budowy i co za tym idzie zabezpieczył za mało pieniędzy? A może przetargi miały być rozpisane w roku wyborczym aby pokazać, że jednak ludzie związani z obecną władzą przejmują się dobrem mieszkańców?

Pewne jest jednak to, że Związek nie ma z czego dołożyć pieniędzy na budowę nowych PSZOK- ów. Wynika to przede wszystkim z jednej z uchwał   Zarządu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego w sprawie zmian w budżecie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego na 2018 r. Finanse mówią jasno, że deficyt budżetu wynosi 1 662 073 zł.

Czy braki w kasie ZGZM oznaczają, że już w przyszłym roku czekają nas podwyżki opłat za wywóz śmieci?

Do sprawy wrócimy.

 

Poprzedni artykułUkradł torebkę- usłyszał zarzut
Następny artykułMówi w gwarze swoich przodków

1 KOMENTARZ

Comments are closed.