Chcą nowej jakości komunikacji

1
2420

Pora na nową jakość komunikacji gminnej w Polkowicach- zadeklarowali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do rady miejskiej Polkowic podczas konferencji prasowej. Wydaje się jednak, że nie tylko partyjne ugrupowanie ma dość bylejakości w Polkowicach. Lepsze Polkowice proponują rozwiązania.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z mediami w Polkowicach na przystanku Kino przy ul. 3 Maja. Prezentację czterech obszarów poprawy komunikacji miejskiej zaprezentowali Wojciech Marciniak, radny PiS z Polkowic, Paweł Kowalski  kandydat na radnego, a także Piotr Karwan, kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z ramienia PiS.

Jesteśmy zdania, że należy zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podróży. Bezpieczeństwo między innymi poprzez wytyczenie nowych przejść dla pieszych w ramach, lub w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków w miejscach, gdzie i tak przechodzą, w tym momencie nielegalnie, piesi- powiedział Wojciech Marciniak.

Ugrupowanie domaga się wsparcia technologicznego i poprawy logistyki, poprawy bezpieczeństwa na przystankach oraz zwiększenia dostępności do komunikacji miejskiej. Poruszona została także kwestia dostępności do komunikacji miejskiej na terenach wiejskich.

Według ankiety przeprowadzonej na fejsbukowym profilu Stowarzyszenia Lepsze Polkowice, 68% polkowiczan ocenia źle funkcjonowanie komunikacji w gminie Polkowice.

Już w czasie akcji “Porozmawiajmy o Polkowicach”, którą Stowarzyszenie przeprowadzało od kilku miesięcy na terenie całej gminy, mieszkańcy zgłaszali wiele postulatów związanych z problemem komunikacji. Szczególnie dotyczy to mieszkańców obszarów wiejskich, którzy w weekendy są praktycznie pozbawieni dostępu do transportu publicznego.

Mariusz Zybaczyński- lider listy Lepszych Polkowic w okręgu nr 4

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom,  gmina powinna zabezpieczyć budżet i zaproponować współpracę z przewoźnikami prywatnych linii. To jedno z rozwiązań, które proponujemy. W tym czasie polkowickie władze proponują zakup własnego taboru i zatrudnienie kierowców. To drogie rozwiązanie i odłożone w czasie. Trzeba szukać realnych rozwiązań- takich, które w krótkim czasie poprawia sytuacje z komunikacja bez zbędnej zwłoki– mówi Mariusz Zybaczyński.

Przede wszystkim należy słuchać mieszkańców i realnie patrzeć w przyszłość– dodaje.

To jeszcze nie koniec propozycji Lepszych Polkowic. Grupa Łukasza Puźnieckiego chce również wprowadzenia zintegrowanego biletu na trasie Polkowice-Lubin-Legnica-Wrocław. To system regularnych połączeń autobusowych do/z Lubina skomunikowanych  z odjazdami i przyjazdami pociągów Kolei Dolnośląskich relacji Lubin-Legnica-Wrocław. Pojawia się również propozycja utworzenie sieci ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych oraz wpięcie wsi z gminy Polkowice w ten system.

 

 

 

 

Poprzedni artykułMówi w gwarze swoich przodków
Następny artykułChciał przekupić policjantów
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

  1. Niech PiS powie kiedy zniesie podatek miedziowy???? Tylko obietnice bez pokrycia!!!!!

Comments are closed.