Chocianowscy radni paraliżują gminę?

1
1178

Chocianowscy radni nie zajęli się sprawami mieszkańców i nie podjęli żadnej uchwały, która wchodziła w skład porządku obrad.  Przesunięta z 20 na 21 września sesja Rady Miejskiej nie doszła do skutku z powodu braku kworum.

Sesja Rady Miejskiej w Chocianowie zwołana została planowo na 20 września w Urzędzie Miasta i Gminy w Chocianowie. Jednym z punktów obrad miała być rozmowa o pilotażowym programie darmowej komunikacji. Do Chocianowa przyjechał nawet starosta powiatu lubińskiego Adam Myrda, by przybliżyć mieszkańcom sposób, w jaki funkcjonuje komunikacja na terenie powiatu lubińskiego. Wcześniej złożył wniosek, by móc zabrać głos w dyskusji. Przewodniczący rady, Janusz Zielony odrzucił ten wniosek. Starosta mimo to pojawił się na sesji. Niestety doszło do przepychanek słownych i ostrej, wręcz wulgarnej wymiany zmian.  Nie spodobało się to przede wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli na sesję i mieli nadzieję, że ich głos zostanie wysłuchany.

Jak zaznaczał Adam Myrda -Ja nie przyjechałem tutaj namawiać do czegokolwiek. Po prostu odpowiedziałem na apel ponad tysiąca mieszkańców miasta i gminy Chocianów, którzy zapytali, czy bezpłatna komunikacja na tym terenie jest możliwa. To, czy ona w ogóle dojdzie do skutku, zależy również od powiatu polkowickiego. W tym programie pilotażowym ciężar kosztów my bierzemy na siebie, a powiat polkowicki nic za to nie płaci. Jeśli to zda egzamin, a mieszkańcy gminy i miasta Chocianów będą z komunikacji zadowoleni, to wtedy uważam, że powiat polkowicki powinien do niej dopłacić –mówił tuż po sesji lubiński starosta dla portalu regionfan.

Czy chocianowscy radni nie chcą darmowej komunikacji?

O tym przekonać mieli się mieszkańcy kolejnego dnia, bowiem obrady sesji przełożono dzień później (21 września). Sesja miała się odbyć w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Niestety nie doszła do skutku z powodu braku kworum.

Lekceważą nas, nie słuchają i traktują, jak traktują. Nie zgadzam się  na to. To jest cyrk i komedia– komentował Stanisław Kania, mieszkaniec gminy.

Teraz widać kim są radni w naszej gminie. Ludzie mają pokazane, jak na tacy. Chamstwo i byle przy korycie zostać. A jak trzeba coś  nam- mieszkańcom, to nagle nie przychodzą na sesje- dodaje inny mieszkaniec.

Czy to celowa zagrywka chocianowskich rajców? Wśród uchwał, nad którymi mieli się pochylić rajcy, znalazła się m.in.  uchwała w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego, przedyskutować mieli również lokalny program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów oraz wprowadzić zmiany do wieloletniej prognozy finansowej gminy Chocianów.Dlaczego kwestie ważne i istotne dla mieszkańców nie zostały przedyskutowane, a nad uchwałami nikt się nie pochylił?

Jedno jest pewne. Ruszyła kampania wyborcza, a ofiarami politycznych rozgrywek stają się mieszkańcy. Czy gminę Chocianów czeka paraliż?

 

 

Poprzedni artykułChciał przekupić policjantów
Następny artykułRenata Dembek na listach Platformy i Nowoczesnej!
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

Comments are closed.