Renata Dembek na listach Platformy i Nowoczesnej!

9
5154
Foto: fotomontaż/ fb Polkowice, Platforma Obywatelska

To chyba jedna z największych niespodzianek tej kampanii wyborczej! Renata Dembek, prawa ręka Wiesława Wabika, zasiliła listy sejmikowe Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Po sierpniowej prezentacji kandydatów Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic (PdMP), uwagę naszych czytelników zwrócił fakt, iż po raz pierwszy od 12 lat na listach PdMP brakuje obecnej wiceburmistrz. Jak się okazało zdecydowała się ona opuścić polkowicki samorząd i rozpocząć karierę na szczeblu wojewódzkim. Listę wyborczą, na której znalazła się obecna wiceburmistrz Polkowic, otwiera b. europoseł PO oraz dyrektora biura krajowego Platformy Obywatelskiej Piotr Borys.

Co ciekawe, to nie jedyna osoba z wysokiego grona urzędników i pracowników jednostek gminnych, która startuje z list PO i Nowoczesnej. Na liście powiatowej tego ugrupowania znalazła się Beata Zalewska, dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach, a prywatnie córka Stanisławy Bocian, członka zarządu stowarzyszenia PdMP.

Obecność na liście Platformy i Nowoczesnej działaczki Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic, jak obecna wiceburmistrz jest zapewne nieprzypadkowa. Pozostaje tylko pytanie czy Renata Dembek zdecydowała się na start z listy innej niż PdMP w obawie o przegraną własnego ugrupowania, czy też będziemy mieli do czynienia z szerszą współpracą liderów tych formacji: Grzegorza Schetyny i Emiliana Stańczyszyna?

Poprzedni artykułChocianowscy radni paraliżują gminę?
Następny artykułGórnik Polkowice nie zwalnia tempa
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

9 KOMENTARZE

  1. A o tym, że liderzy Lepszych Polkowic wywodzą się z PO to już nie łaska napisać?? To się nazywa mydlenie oczu mieszkańcom Polkowic !!!

  2. Szef PdMP zaczynał karierę polityczną w Unii Wolności, a firma żony Grzegorza Schetyny była częstym gościem w naszej gminie 😉

  3. Nic mnie już nie zdziwi jeśli chodzi o Naszą terażniejszą elitę. Córka pani burmistrz też jest dziwnym trafem na liście oczekujących na mieszkanie w Polkowicach,czyżby jest w tak trudnej sytuacji i nie stać jej mimo wysokich pensji na kupno dla niej własnego M .

  4. a ktoś ją zna poza Polkowicami? Żeby na nią głos oddał? Polkowice raczej nie wystarczą, żadnych prawdziwych sukcesów, jedynie takie nadmuchiwane przez władzę. Mizernota chce do wielkiej polityki 🙂

  5. ładnie ładnie, PDMP pakuje swoje rodziny do PO, żeby jak najwięcej mandatów zagarnąć, to się nazywa chciwość i kombinowanie…

Comments are closed.