Rowerem po miastach regionu

0
770

Przejechali rowerem 200 km trasą Głogów-Rudna-Lubin-Legnica-Jawor-Złotoryja-Chojnów-Chocianów-Polkowice-Głogów. Rowerowy rajd miał zwrócić  uwagę na konieczność  budowy dróg i ścieżek rowerowych.

Ścieżki rowerowe można znaleźć tylko w miastach, natomiast pomiędzy miastami niestety brak dróg rowerowych i istnieje konieczność  poruszania się po drogach samochodowych, często bardzo ruchliwych– zauważa Jacek Zahorski, jeden z organizatorów rajdu.

Wymienia on również niektóre korzyści jakie wynikają z przesiadania się z samochodów na „dwa kółka”: zdrowie jeżdżącego, zmniejszenie emisji spalin i ochrona ekologiczna środowiska, zmniejszenie korków na drogach.

Drużyna Jacka Zahorskiego to: Daniel Kosmatka, Kajetan Kosmatka i Zbigniew Starostecki.

Przy okazji Kandydat do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zapowiedział, że widzi konieczność przywracania dawnych linii kolejowych takich jak Legnica Złotoryja, a dalej nawet do jeleniej Góry oraz Legnica – Lubin – Głogów z przedłużeniem tej linii do Polkowic.

-Pociągi do Polkowic jeździły przecież już sto lat temu, to wstyd, że obecnie ich nie ma. Powinna to być szybka kolej, stanowiąca alternatywę dla ruchu samochodowego. W Zagłębiu Miedziowym potrzeba rąk do pracy, a przecież wiele rejonów Dolnego Śląska ma ciągle problem z bezrobociem – szybka kolej pomoże ludziom przemieszczać się i znajdować zatrudnienie w Polkowicach, Głogowie czy Lubinie– mówi Zahorski.

 

Poprzedni artykułFalstart futsalowców
Następny artykułCzego boi się Wabik?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651