Słonie z Radwanic w nowej odsłonie

0
2199

Dobiegły końca prace związane z zagospodarowaniem zieleni pomiędzy drogą krajową nr 12, a ulicą Głogowską w Radwanicach. Radwanickie słonie możemy już podziwiać w nowej odsłonie.

Słonie autorstwa Pana Jana Mańki z województwa podkarpackiego zostały pokryte wysokiej jakości trawą sztuczną, aby o każdej porze roku wyglądać równie atrakcyjnie nie wymagając żadnych czynności pielęgnacyjnych– informują pracownicy Urzędu Gminy Radwanice.  –Nasadzenia drzew i krzewów na tym terenie miały przede wszystkim na celu właściwe wyeksponowanie słoni jako charakterystycznej części krajobrazu lokalnego Radwanic. O właściwy dobór roślinności i wykonanie nasadzeń zadbała Firma Zielone Ogrody – Wojciech Fisz z Grochowic. Część zagospodarowanego obszaru została również wyposażona w system nawadniający, który w przyszłości pozwoli na właściwe utrzymanie tego terenu– dodają.

W ramach inwestycji została przebudowana droga wraz z odwodnieniem, oświetleniem ulicznym oraz przebudową linii napowietrznej niskiego napięcia na kablową. Wykonano jezdnię o nawierzchni bitumicznej wraz z miejscami postojowymi oraz ciągiem pieszo rowerowym, zatokę autobusową wraz z dojściami dla pieszych.

Przebudowana została także sieć wodociągowa. Od strony drogi krajowej wybudowano chodnik wraz z oświetleniem. Zamontowane zostały także barierki ochronne.

Poprzedni artykułMieszkańcy zdecydowali: przemkowski wieniec najładniejszy
Następny artykułZG Polkowice-Sieroszowice z pucharem
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651