Teleportacje w Polkowicach

2
1310

Kandydat na burmistrza oraz do kandydaci do rady miejskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zaprezentowali rozwiązania, mające na celu poprawę życia rowerzystom w Polkowicach.

W Polsce od 2013 roku sprzedaje się więcej rowerów, niż samochodów. Rok do roku sprzedaż rośnie o 16 proc – powiedział Wojciech Marciniak, kandydat na urząd burmistrza Polkowic z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem, w gminie Polkowice należy niezwłocznie rozpocząć systemowe zmiany dążące do poprawy możliwości podróżowania rowerem.

Miejsce, w którym się spotkaliśmy, nie jest przypadkowe – kontynuował Marciniak – to tylko jedno z wielu miejsc, gdzie dochodzi do tzw. teleportacji rowerowej, to znaczy, że rowerzysta poruszający się ścieżką rowerową zmuszony jest zejść z jednośladu i przeprowadzić go przez przejście dla pieszych. Takie miejsca należy likwidować – powiedział Marciniak.

Kandydaci PiSu proponują także połączyć rowerową autostradę z innymi miejscowościami z terenu gminy Polkowice. Zaproponowali także powołanie Społecznego Rzecznika Praw Rowerzystów, który uzyskałby łatwiejszą ścieżkę lobbystyczną w urzędzie, w celu poprawy jakości ścieżek rowerowych na terenie gminy.

Polkowicki PiS chce też powołać “Rower Gminny”.- Istnieje system, który pozwala na zostawienie rowerów w przestrzeni publicznej i umożliwia wypożyczenie przez kolejną osobę – opowiadał Zdzisław Synowiec.

 

 

Poprzedni artykułUkradli wartościową pamiątkę
Następny artykułDo Lubina wygodnie i regularnie
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

2 KOMENTARZE

  1. no i znowu pan niezależny kowalski który wstydzi się swojej partii PIS
    ciekawe czy tak samo wstydził się PO gdy był jej aktywnym członkiem ?

Comments are closed.