Ukradli wartościową pamiątkę

0
813

53-letni mieszkaniec Radwanic został zaatakowany przez dwóch nieznanych mężczyzn. Sprawcy napadu najpierw pobili mężczyznę, potem zabrali wartościową bransoletkę.

Napastnicy widząc, że ofiara nie jest wstanie się bronić, ukradli m.in. złotą bransoletę, która dla pokrzywdzonego przedstawiała szczególną wartość sentymentalną. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili kim byli sprawcy, którzy zostali zatrzymani.

Policjanci po odebraniu zgłoszenia o napadzie na mieszkańca Radwanic, do którego doszło pod jednym z miejscowych sklepów, niezwłocznie udali się na miejsce i szybko ustalili personalia dwóch podejrzewanych mężczyzn. Kilkanaście minut po zgłoszeniu do policyjnej celi trafił 42-letni mieszkaniec Radwanic, a na następny dzień policjanci Posterunku Policji w Przemkowie zatrzymali drugiego z podejrzewanych mężczyzn, 44-letniego mieszkańca tego samego miasta– wyjaśnia st. sierż. Przemysław Rybikowski.

Jak się okazało wartościowa bransoleta trafiła do jednego z głogowskich lombardów. Policjanci odzyskali skradzioną biżuterię o wartości 500 złotych i przekazali ją prawowitemu właścicielowi.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju, za które to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się jakiegokolwiek z pokrzywdzonym.

 

 

Poprzedni artykułSzukajcie kolejnego wydania gazety Fakty Polkowice
Następny artykułTeleportacje w Polkowicach
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651