Do Lubina wygodnie i regularnie

1
3851

Regularne połączenia komunikacyjne z Lubinem są możliwe. O komunikacji w Zagłębiu Miedziowym i uruchomieniu linii komunikacyjnych mówili na dzisiejszej konferencji prasowej Łukasz Puźniecki, kandydat na burmistrza Polkowic oraz Tymoteusz Myrda, radny sejmiku dolnośląskiego.

Ponad 20 lat zaniedbań w obszarze transportu i komunikacji spowodowało, że Polkowice zostały komunikacyjnie wykluczone. Z Polkowic obecnie trudno się wydostać, jeszcze trudniej  wrócić do miasta, czy też obszarów wiejskich. Mieszkańcy wielokrotnie podkreślają, że transport i  komunikacja międzymiastowa wymaga poprawy.

Dojazd do pracy, szkoły czy szpitala w Lubinie, Legnicy czy Wrocławiu nie musi być już komunikacyjnym koszmarem. Przedstawiamy pakiet konkretnych rozwiązań na poprawę warunków podróżowania polkowiczan po regionie i naprawienia zaniedbań m.in. polkowickich władz w tej sferze– mówił Łukasz Puźniecki, kandydat na burmistrza Polkowic.

W czasie wspólnej konferencji Łukasza Puźnieckiego i Tymoteusza Myrdy, kandydata na radnego do sejmiku wojewódzkiego, przedstawiono plan bezpłatnej komunikacji międzymiastowej Polkowice- Lubin. Obaj kandydaci podkreślają, że wspólny dialog i współpraca zaowocuje poprawą komunikacji w regionie.

Bezpłatna komunikacja między Polkowicami i Lubinem jest możliwa. Regularne połączenia, w wygodnych autobusach to pomysł, który dokładnie przedyskutowaliśmy i jesteśmy pewni, że  można go zrealizować. To ważne zadania mające na celu odbudowę relacji międzyludzkich w naszym regionie, łatwiejszy dostęp do szpitala czy też szerszą ofertę edukacyjną dla młodzieży. Jest to krok w kierunku dalszego rozwoju Polkowic i Lubina- mówił Tymoteusz Myrda.

To jeszcze nie wszystko. Lepsze Polkowice chcą wprowadzić bilet zintegrowany na trasie Polkowice- Lubin- Legnica- Wrocław. To system regularnych połączeń autobusowych do i z Lubina, skomunikowanych z odjazdami i przyjazdami pociągów Kolei Dolnośląskich relacji Lubin- Legnica- Wrocław.

Komunikacja gminna działać będzie 7 dni w tygodniu i obejmować będzie wszystkie miejscowości w gminie Polkowice. Z myślą o rowerzystach powstać ma sieć ścieżek rowerowych i ciągów pieszo- rowerowych oraz wpięcie wsi z gminy Polkowice w ten system. Infrastruktura rowerowa będzie rozwijana również w kierunku strefy ekonomicznej i zakładów górniczych.

Amatorzy jednośladów mogą liczyć także na Polkowicki Rower Miejski- alternatywny środek transportu ze stacjami łączącymi różne punkty gminy, tj. osiedla, strefy i zakłady górnicze.

Pozostaje tylko pytanie, dlaczego przez ćwierćwiecze rządów PdMP nikt nie wyszedł z taką propozycją? Zamknięci w hermetycznym środowisku politycy Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic nie wysiedli nigdy ze swoich aut i nie wiedzą, w jakim stanie znajduje się  komunikacja międzymiastowa?

Jedno jest pewne- Polkowice i okolice zasługują na więcej niż po obecnym, jednym kursie PKS w każdą stronę do Lubina.

Poprzedni artykułTeleportacje w Polkowicach
Następny artykułAgroplon pokonany
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651

1 KOMENTARZ

  1. No sorry, ale dla mnie Puźniecki powinien przejąć tą gminę. To jest bez dyskusyjne.

Comments are closed.