Znieważyli zwłoki i grób niemieckiego żołnierza. Usłyszeli zarzuty

0
1326

Kryminalni z  Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ustalili dane mężczyzn podejrzanych o znieważenie zwłok i miejsca pochówku niemieckiego żołnierza. Jeden z zatrzymanych w tej sprawie, 27-letni mieszkaniec gminy Polkowice odpowie także za przestępstwo posiadania środków odurzających, które policjanci znaleźli przeszukując jego miejsce zamieszkania.

We wrześniu bieżącego roku na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej na terenie gminy Polkowice prowadzono prace związane z ekshumacją zwłok niemieckich żołnierzy z grobu wojennego. Pracownicy firmy specjalizującej się w badaniach historyczno-archeologicznych, po wstępnym wytyczeniu miejsca pochówku zauważyli, że w wyznaczonym miejscu ktoś pogłębił grób i znieważył znajdujące się wewnątrz szczątki.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego realizując czynności operacyjne, ustalili dane podejrzewanych w tej sprawie mieszkańców gminy Polkowice, 27-letniego Polaka i 21-letniego Ukraińca. Policjanci w miejscu zamieszkania zatrzymanego obywatela Polski znaleźli również blisko 38 porcji handlowych marihuany oraz amunicję. Zabezpieczone naboje oraz łuska zostaną wysłane do laboratorium kryminalistycznego w celu potwierdzenia ich autentyczność i potwierdzenia czy ich posiadanie jest zabronione– informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Mężczyźni usłyszeli zarzut znieważenia zwłok i miejsca pochówku niemieckiego żołnierza. 27- latek odpowie także za posiadanie środków odurzających.  Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułKobiety na traktory? Kobiety na motory!
Następny artykułWybory w Polkowicach 2018: niszczą billboardy i ściągają plakaty
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651