Co dalej z Aquaparkiem?

1
2444

Polkowicki Aquapark przez wiele lat był wizytówką Polkowic. Nowoczesny wówczas kompleks wodny przyciągał mieszkańców całej Polski. Później sytuacja diametralnie się zmieniła. Niedoinwestowany obiekt zaczął przynosić starty i odstraszać ludzi…

Jedni mówią o złym zarządzaniu, inni o braku pomysłów. Jedno jest natomiast pewne- polkowicki Aquapark niszczeje i wymaga natychmiastowej reakcji. Takowa pojawiła się na chwilę przed wyborami. Ugrupowanie rządzące zapowiedziało akcję “Zaprojektuj z nami Aquapark Polkowice” i do dyskusji zaprosiło młodych polkowiczan. Podczas spotkania z młodzieżą w polkowickim Aquaparku, Kandydaci PdMP dopytywali, jakie atrakcje mogłyby zwiększyć zainteresowanie podupadającym obiektem.

Przynoszący wielomilionowe straty obiekt pod kierownictwem Beaty Betki obecna władza planuje wyremontować. Mówi się, że obiekt ma zmienić swój charakter na tematykę astronomiczną, a władze śmiało mówią o wydaniu na ten cel kwot przekraczających 20 mln zł.

– Nie martwcie się, ile to będzie kosztowało – powiedziała wówczas Beata Betka podczas spotkania z młodzieżą. Dalsza dyskusja na temat “gminnej perełki” wywiązała się  na profilu społecznościowym.

-Mieszkańcy muszą mieć pewność, że tak kosztowna inwestycja zwróci się w czasie, a wydane środki nie będą zmarnowane – zaznacza Paweł Kowalski, kandydat na radnego. Jednocześnie wezwał wówczas władze do przedstawienia planu biznesowego na obiekt po remoncie. Odpowiedź spółki była zaskakująca.  – Zarzuca nam Pan straty, a do niedawna straty jakie generował Aqua Hotel (również za Pana rządów) były dopisywane do wyniku finansowego Aqua Parku jako Spółki-matki – pisownia oryginalna z profilu Aquaparku.

Co ciekawe, gdy jeden z użytkowników zwrócił uwagę, że post pisała sama prezes, komentarz… usunięto, a kandydata na radnego Pawła Kowalskiego zablokowano.

Głos w sprawie Aquaparku zabrało także Stowarzyszenie Lepsze Polkowice. W piśmie skierowanym do burmistrza Polkowic, proszą o udostępnienie danych dotyczących dochodów spółki z ostatnich 4 lat, strat, kosztów inwestycyjnych oraz podjętych działań naprawczych.

Mariusz Zybaczyński

Aby mówić o rozbudowie, czy też przebudowie Polkowickiego AquaParku należy poznać najpierw odpowiedzi na zadane pytania oraz mieć już wypracowane działania naprawcze aby obiekt nie generował strat, i  co więcej zaczął generować zyski. Póki co, nikt nic nie wie i nie chce udzielić konkretnych odpowiedzi– komentuje Mariusz Zybaczyński.

Stowarzyszenie Lepsze Polkowice wciąż czeka na odpowiedź magistratu.

Spółka Aquapark kosztuje rocznie podatników od 4,4 do 3,6 mln zł. Straty od momentu objęcia sterów w spółce przez Beatę Betkę idą więc w dziesiątki milionów. Beata Betka nieskutecznie ubiegała się o elekcję do parlamentu z list PSL. Aquaparkiem zarządza od 11 lat. W tym czasie w obiekcie m.in. zamknięto główną zjeżdżalnie.

 

Poprzedni artykułSportowe zwycięstwo w Świebodzinie
Następny artykułChocianów z darmową komunikacją?

1 KOMENTARZ

  1. ee tam, ostatnio Pan Burmistrz coś wspominał o wirtualnych zjeżdżalniach na skalę europejską 🙂 tylko szkoda, że nie można tak namacalnie na własnym “tyłku” zjechać zewnętrznymi zjeżdżalniami, ale co tam liczy się pomysł w Ratuszu, resztę się domaluje i dośpiewa…
    Co do pani Prezes, to może bez komentarza….. nie znalazł się jeszcze mocny, który ta Panią jakoś nauczy gospodarności !!!
    Nowy Burmistrzu będziesz miał spory orzech …. a raczej perełkę w swoim zapleczu ! Powodzenia….

Comments are closed.