Chocianów z darmową komunikacją?

0
1757

Darmowa komunikacja w gminie Chocianów? Projekt poparło 1600 mieszkańców gminy. Według wstępnych założeń komunikacja miała pojawić się na ulicach gminy już na początku października. Za testowe kursy pierwotnie miał zapłacić powiat lubiński. W Lubinie jednak nie wszystkim podoba się pomysł, aby dopłacać do gminy z innego powiatu, kiedy nie ma bezpłatnych kursów do Rudnej. Zrobił się medialny szum i autobusów jak na razie nie ma.

Darmowa komunikacja miała ruszyć już na początku października, jednak nie znalazła poparcia wśród niektórych chocianowskich radnych. Do porozumienia nie mógł też dojść Zarząd powiatu polkowickiego ze starostą lubińskim Adamem Myrdą, który zdeklarował się pomóc uruchomić pilotażowy program darmowej komunikacji na terenie gminy Chocianów.

Sytuacja jednak zmieniła się po publikacji oficjalnego komunikatu na stronie powiatu polkowickiego, w którym czytamy, że Zarząd Powiatu Polkowickiego w trosce o swoich mieszkańców planuje działania długofalowe, dlatego też w projektowanym budżecie na 2019 r. zaplanował środki w wysokości 500 tys. złotych na komunikację publiczną w powiecie– czytamy.

Czyżby Zarząd powiatu polkowickiego przemyślał argumenty które pojawiły się bezpośrednio przed wyborami? Obietnice utworzenia komunikacji złożył kandydat na burmistrza Chocianowa

Jeśli zostanę Burmistrzem gwarantuję uruchomić 5 linii Darmowej Komunikacji – tak by żadna ze wsi nie została pominięta! Trzeba dać każdemu szansę. Chocianów zasługuję na więcej- wiem, że z Państwa wsparciem jest to możliwe– komentuje Tomasz Kulczyński.

Kandydat zaprezentował szczegółową trasę przejazdu.

Projekt darmowej komunikacji spodobał się mieszkańcom gminy Chocianów. Jeden z kandydatów, który obecnie pełni funkcję radnego powiatowego, puścił busa kursującego dwa razy dziennie z i na osiedle przy ulicy Głogowskiej w Chocianowie, drugi natomiast złożył wniosek do Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie o zabezpieczenie środków finansowych na zakup taboru autobusowego.

Sytuację komentuje Franciszek Skibicki, wieloletni Burmistrz MiG Chocianów oraz kandydat do Rady Powiatu Polkowickiego.

Franciszek Skibicki- kandydat do Rady Powiatu polkowickiego

W interesie Polkowic jest pomóc w realizacji projektu. Wielu uczniów z terenu powiatu polkowickiego dojeżdża do Zespołu Szkół w Chocianowie, ale niestety połączenie między dwoma miejscowościami jest znikome. Głosami naszych radnych powiatowych (m.in. Roman Kowalski i Henryk Czekajło- przyp. red.) uruchomią się bliźniacze kierunki nauczania, które są swoistą konkurencją dla chocianowskiej szkoły. To jest niedopuszczalne. Ten sam zarząd odmówił organizacji transportu z Grębocic do Polkowic. Projekt finansowany miał być za pieniądze gminy Grębocice. Dlaczego tak się dzieje?- zastanawia się Skibicki.

 

 

Poprzedni artykułCo dalej z Aquaparkiem?
Następny artykułMożesz zostać lokalnym herosem