Możesz zostać lokalnym herosem

0
933

Szlachetna paczka to projekt ogólnopolski. W tym roku będzie to już XVIII edycja. W Polkowicach odbędzie się już po raz 6.

W zeszłym roku udało się pomóc 15 rodzinom. W przedsięwzięciu udział wzięło 14 wolontariuszy- lokalnych herosów, bo tak nazywane są osoby, które bezinteresownie angażują się w pomoc innym ludziom.

-Ich zadanie polega na odwiedzaniu najbardziej potrzebujących rodzin, stworzenie opisu rodzin, a po otwarciu bazy rodzin dobre pokierowanie Darczyńcy– mówi Agnieszka Brot, lider Szlachetnej Paczki w Polkowicach.

To dzięki wolontariuszom możliwe jest funkcjonowanie Szlachetnej Paczki. Ich liczba wpływa na to, ile rodzin i dzieci otrzyma pomoc.

W tym roku celem projektu jest pozyskanie 15 wolontariuszy i odwiedzenie 40 rodzin. Poszukujemy jeszcze 5 herosów- dodaje Brot.

Tegoroczne hasło brzmi “Tu i teraz lepsze dzięki Tobie”. Szlachetna paczka to mądra pomoc. Pomoc ludziom, których spotkało jakieś nieszczęście, czy też zmagają się z niepełnosprawnością w rodzinie. Wolontariusze pomagają też osobom samotnym i rodzinom wielodzietnym.

Więcej szczegółów na stronie: www.szlachetnapaczka.pl

Poprzedni artykułChocianów z darmową komunikacją?
Następny artykułChcą ożywić Rynek i dbać o tradycję górniczą
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651