Za co kochamy zastępców burmistrza?

2
3427
foto: tv polkowice- sesja rady miejskiej

Za co lubimy zastępców urzędującego burmistrza? <sic!> Co planuje stara władza? Z naszych informacji wynika, że w zaciszu gabinetów przygotowywany jest scenariusz oszczędności w ratuszu…

W zaciszu gabinetów już przygotowany jest scenariusz oszczędności w ratuszu, zakładając, że wybory wygra urzędujący burmistrz. Jak można dowiedzieć się od samych pracowników, po wyborach mają stracić stanowiska wysocy urzędnicy. Nie jest również tajemnicą, że żeby odsunąć od ośrodka decyzyjnego najbardziej zaufaną osobę Burmistrza – obecną wiceburmistrz- zlikwiduje się te stanowiska na poczet Sekretarza. Model ten bardzo przypomina ten, który funkcjonuje w Lubinie. Parafrazując słowa mieszkańców- “usuwamy ze świecznika tych “niewygodnych” i tworzymy nowe stanowiska. Wilk syty i owca cała.”

Czym zasłynęli obecni wiceburmistrzowie i dlaczego nie widać ich w czasie obecnej kampanii?

W przypadku wiceburmistrza Renaty Dembek, kandydatki do powiatu z ramienia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, sprawa wygląda jasno. Do największych sukcesów należy… (tutaj proszę uzupełnić, bowiem na tym listę można zakończyć). To jednak wystarczyło, by jej szef wykorzystał dobre kontakty z liderami totalnej opozycji w Platformie Obywatelskiej i załatwił miękkie lądowanie na listach wyborczych Platformy i Nowoczesnej.

Natomiast w przypadku Arkadiusza Blocha, sprawa wygląda już z goła inaczej. Wiceburmistrz ds. inwestycji to prawdziwy, ambitny mężczyzna, któremu przyświeca maksyma: zbudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna. W myśl tej utartej maksymy prowadzi więc wiele inwestycji na raz.

Jego największy sukces to wprowadzenie Polkowic w prawdziwy, inwestycyjny chaos, który trwa do dzisiaj. Zapewne to właśnie w wyniku tych działań, władze PdMP postanowiły ukryć Blocha w toczącej się kampanii.

foto: e- legnickie.pl

W mieście krążą również plotki, jakoby prywatne dokonania, miały wpłynąć na tę decyzję. Co niektórzy uważają natomiast, że to naturalna kolej rzeczy: Nowy etap w życiu i obowiązki Blocha, zmuszają do zejścia ze świecznika.

 

Poprzedni artykułPdMP zbudowało armię internetowych trolli?
Następny artykułBędzie II tura w Polkowicach?

2 KOMENTARZE

  1. Pani Dembek, w skórze niczym ojoj…… brakuje…hm, łańcuszka 🙂
    Pan Bloch, pomieszał to tu to tam, porozbijał to tu to tam….. zostawił bałagan i uciekł, ucichł !!!

Comments are closed.