50-lecie kopalni ZG Lubin

0
1565

Najstarsza kopalnia spółki KGHM Polska Miedź S.A. świętowała złoty jubileusz 50-lecia swojego istnienia. W uroczystości, która odbyła się w Centrum Kultury Muza uczestniczyli m.in. senator Dorota Czudowska, wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak, władze KGHM-u, przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego. Podczas uroczystej akademii zarząd Polskiej Miedzi wręczył 50 obecnym i byłym pracownikom okolicznościowe odznaczenia.

Pierwsze prace budowy nowej kopalni ZG rozpoczęły się w styczniu 1960r. Już po ośmiu latach ruszyła produkcja i wydobycie. Mija właśnie 50 lat od tej doniosłej chwili.

– Ten piękny jubileusz jest dziełem wszystkich pracowników kopalni ZG Lubin. To właśnie dzięki wytrwałości, pokonywania codziennych trudności związanych z ciężką pracą pod ziemią, ta kopalnia jest dzisiaj wzorem i dumą dla KGHM. Przez pół wieku kopalnia przechodziła przeobrażenia, zmieniały się narzędzia i technologie, zmieniały się pokolenia pracowników. Oczywiście, w tak wyjątkowym dniu, pamiętamy także o pracownikach, którzy ponieśli śmierć na posterunku swojej pracy – mówił Marcin Chludziński, prezes spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Obowiązki poselskie nie pozwoliły parlamentarzystom Zagłębia Miedziowego przybyć na uroczystości ZG. W ich imieniu słowa podziękowania i życzliwości wygłosiła legnicka senator, Dorota Czudowska.

Poprzedni artykułUkradł rower swojemu koledze
Następny artykułGość Dnia: Łukasz Puźniecki