(bez)Partyjna przynależność PdMP?

3
2978

Gdy mowa o partiach politycznych członkowie PdMP z zamiłowaniem zaglądają do życiorysów konkurencji. Sami jednak mogą również pochwalić się imponującym politycznym CV.

Czego boją się kandydaci PdMP i co mają do ukrycia? Dlaczego atakują kontrkandydatów i zarzucają przynależność partyjną, skoro sami mają wiele do powiedzenia w tej kwestii?

Jeszcze niedawno wzorem dla Emilina Stańczyszyna był Leszek Balcerowicz. Sam chwalił się, że był jego pupilem. Chwalenie było ok. za rządu Donalda Tuska. Sam z chęcią brylował w towarzystwie posłów Platformy Obywatelskiej z Lubina i Głogowa, współtworzył z Platformą koalicję w radzie miasta i powiatu. Teraz, gdy rządzi PiS, próbuje wmówić polkowiczanom, że PO jest passe.

Czego jeszcze wstydzi się były włodarz miasta? Swojego członkostwa w Unii Wolności i przyjaciół z pierwszych szeregów totalnej opozycji?

W okręgu 1 wśród kandydatów do rady miasta znajdziemy byłych członków Unii Wolności- Stanisława Bocian (również PZPR), Ireneusz Traczyk. W Platformie Obywatelskiej był Artur Kikut, a Piotr Nowak był członkiem klubu radnych PO. W okręgu 2 znajdziemy samego pupila Leszka Balcerowicza, czyli Emiliana Stańczyszyna- zastępcę sekretarza generalnego Unii Wolności, odpowiedzialnego za aferę martwych dusz w polkowickiej Unii Wolności. Członkiem tej partii była również kandydatka okręgu nr 2 Mariola Kośmider. Tuż za nią, kolejna barwna postać, która mimo młodego wieku, zdążyła już być w Akcji Katolickiej, Kukiz 15 oraz w młodzieżówce PO- mowa o Marku Staronie.

Okręg 4 otwiera sam włodarz miasta, wieloletni członek Unii Wolności, za nim zaś Adam Trybka, były członek PSL. Partyjne pochodzenie znajdziemy również na listach powiatowych, gdzie zaczynając od Pań- Beata Betka- PSL, Marianna Dąbrowska- startowała z list Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Całość dopina Marek Tramś, o którym mówi się, że miał polityczny życiorys u schyłku PRL.

Poprzedni artykułGość Dnia: Łukasz Puźniecki
Następny artykułObiecanki PdmP: hitem lotnisko i szpital!

3 KOMENTARZE

  1. Sekretarzem generalnym Unii Wolności w latach 1997-2001 był Ukrainiec Mirosław Czech. Przypadek?

  2. Ja głosuję na panią Renatę Dembek z Platformy Obywatelskiej bo to dobra kobieta!

  3. Jesteście w tym momencie nie obiektywni i nie sprawiedliwi. Codziennie odwiedzam Waszą stronę, wiem, że relacje z Lepszymi Polkowicami macie bardzo dobre (i dobrze), ale zaczyna mnie irytować nie pokazywanie całości.
    Bo przecież członkowie innych ugrupowań tez mają różną przeszłość partyjną. Ot choćby Łukasz pomagał przy kampanii Aleksandra Kwaśniewskiego i potem szukał swojej drogi w PO a teraz jest bardzo dobrym kandydatem bezpartyjnym na burmistrza. I taka sytuacja jest z pozostałymi młodymi kandydatami.
    Dlatego proszę o kompleksowe podchodzenie do takich tematów, bo zależy nam na całej prawdzie.

Comments are closed.